Ekospot w sieci: Śląsk pije bez słomki

Redakcja
foto: Śląska Prohibicja
foto: Śląska Prohibicja
Ogólnopolska akcja „Tu pijesz bez słomki” w ostatnim czasie zyskała swój śląski spot. Śląska Prohibicja zaprosiła do akcji znane osoby z naszego województwa. Wszystko, by ratować środowisko.

Akcja ma na calu uświadomić społeczeństwo, że zwykłe niewinnie wyglądające plastikowe słomki są ogromnym zagrożeniem dla środowiska i zwierząt. Każdego roku, od uduszenia plastikiem ginie nawet 100 tysięcy zwierząt w oceanach. Plastik, poprzez wodę i rośliny trafia także do naszych organizmów. - Śląska Prohibicja inspiruje się wydarzeniami ważnymi dla lokalnej społeczności, ale też i akcjami o większym zasięgu. Bardzo spodobał nam się pomysł akcji zorganizowanej przez Noizz i Aretę Szpurę. A że w akcji organizatorzy wzywali do dołączania i rezygnowania ze słomek, więc i my podjęliśmy taką decyzję - mówi Magdalena Nowaczewska, szefowa kuchni w Śląskiej Prohibicji. - Spot to kontynuacja idei stworzonej przez organizatorów. Chcieliśmy stworzyć odpowiedź Śląska na pierwszy film opublikowany w sieci - dodaje.

W spocie udział wzięli: Kasia Moś, Maria Dziubany, Magdalena Nowaczewska, Grzegorz Chudy, CeZik, Marcin Wyrostek i Krzysztof Respondek.

Dzięki akcji Śląska Prohibicja, jak i wiele innych restauracji oraz pubów zrezygnowało z plastikowych słomek. W zamian możemy dostać np. ekologiczną słomkę z papieru.

Autor: BAW

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Dodaj ogłoszenie