Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Face to face w Centrum Kultury Śląskiej: Artyści z Polski i z Niemiec tworzą wspólną wystawę ZDJĘCIA

Iwona Świetlik
Wystawę „Face to face”, której autorami są artyści z Polski i z Niemiec można oglądać do 31 lipca.
Wystawę „Face to face”, której autorami są artyści z Polski i z Niemiec można oglądać do 31 lipca. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach / arc.
Do 31 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim można oglądać polsko-niemiecką wystawę interdyscyplinarną „Face to face”. Wśród eksponatów znajdują się obrazy wykonywane różnymi technikami, grafika, fotografia, rzeźby, instalacje oraz gobeliny.

W Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim do 31 lipca można oglądać wystawę „Face to face”, której autorami są artyści z Polski i z Niemiec.

- „Face to face” to ciekawa i prekursorska konfrontacja artystyczna, którą można rozpatrywać jako bezpośredni dialog między artystami oraz jako odzwierciedlenie stanu emocjonalnego dwóch przestrzeni kulturowych – polskiej i niemieckiej. Sztuka zawsze odzwierciedla nastroje i problemy społeczeństw, zatem materiał w postaci obrazów bądź form przestrzennych jest nośnikiem wielu interesujących informacji. Kolejny aspekt dialogiczny polega na skonfrontowaniu z sobą przedstawicieli konkretnych dyscyplin (malarzy z malarzami, rzeźbiarzy z rzeźbiarzami itd.) - wyjaśnia Renata Głuszek, specjalista ds. promocji w Centrum Kultury Śląskiej.

Idea projektu wzięła się ze spotkań artystycznych organizowanych przez Muzeum Pro memoria Edith Stein w Lublińcu, a przygotowanie wystawy trwało aż dwa lata. Miejsce debiutu ekspozycji – dawny pałac rodu Henckel von Donnersmarck – wybrano nieprzypadkowo - stanowi idealny pretekst do rozważań na temat relacji polsko-niemieckich, dawnych i obecnych.

Swoje prace pokazują twórcy niemieccy, związani są z regionem Zagłębia Ruhry, w szczególności z ośrodkami BBK w Bonn oraz w Düsseldorfie: Janko Arzensek, Mauga Houba-Hausherr, Eva Jepsen-Föge, Rainer Lehmann, Almuth Leib, Jan Masa, Gosia Richter, Monika Kilders, Ricarda Rommerscheidt, Barbara Verhoeven, a także twórcy polscy, związani ze Śląskiem: Zbigniew Furgaliński, Katarzyna Gawrych-Olender, Maciej Linttner, Roman Kalarus, Stanisław Kowalczyk, Wit Pichurski, Adam Pociecha, Jan Szmatloch, Aleksandra Herbowska-Matera, Damian Pietrek.

Wśród eksponatów znajdują się obrazy wykonywane różnymi technikami, grafika, fotografia, rzeźby, instalacje oraz gobeliny. Można je oglądać do 31 lipca przy ulicy Parkowej 1 w Centrum Kultury Śląskiej w pałacu w Nakle Śląskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto