Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Muzyki Świata - Ogrody Dźwięków. Wygrajcie bilety!

Redakcja
Mamy dla dwa podwójne zaproszenie na koncerty w kinoteatrze ...
Mamy dla dwa podwójne zaproszenie na koncerty w kinoteatrze ... mat. prasowe
Mamy dla dwa podwójne zaproszenie na koncerty w kinoteatrze Rialto.

Podczas drugiej edycji katowickiego festiwalu muzyka poprowadzi słuchaczy z ziemi polskiej do włoskiej. Schemat każdego z dwóch dni będzie podobny: najpierw zespół polski (w piątek 27 czerwca Dagadana, w sobotę Kapela ze Wsi Warszawa), potem gwiazda z samego obcasa włoskiego buta – Półwyspu Salentyńskiego. W okolicach Tarentu czy Lecce zachowała się niezwykła kultura grecko-włoska, której porywającą muzyka przywiezie do Katowic zespół Canzoniere Grecanico Salentino (27 czerwca) oraz Antonio Castrignanò (28 czerwca).

Grana przez nich tarantela (zwana na Półwyspie pizzica) to muzyka, w którą wierzono, że ma moc zwalczania jadu tarantuli. Stąd jej niezwykle dynamiczne tempo – szybki taniec miał powodować „wypocenie” jadu. Ta tradycja podtrzymywana jest w muzyce, która nie ma sobie równych jeżeli chodzi o taneczną energię. Przy niej nie da się spokojnie siedzieć – taniec to jedyna właściwa reakcja. Każdy z zespołów to mała orkiestra, której rytm nadają tamburyny i inne instrumenty perkusyjne oraz instrumenty strunowe, na czele z mandolą – przodkiem mandoliny. 

Karnet jednodniowy: 10 (Karta Seniora) i 20 zł (normalny). W dniu koncertu 15 i 30 zł.


Konkurs


Mamy

dla Was podwójne zaproszenie na festiwal. Co zrobić, aby wygrać? W komentarzu pod tym

artykułem

przekonajcie nas, że do Was powinny trafić bilety? Na Wasze

odpowiedziczekamy

do

piątku

(27 czerwca) do godziny 10.

Jednocześnie wyślijcie mail na adres [email protected] z
Waszym loginem oraz imieniem i nazwiskiem, wpisując w tytule "ogrody dźwięków".


Dokładny program:

27.06 (piątek)
od godz. g.19 

Dagadana

Polsko-ukraińska grupa, w której muzyce przeplata się jazz, folk i elektronika. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia czy transowy kontrabas to tylko niektóre ze sposobów zespołu na oczarowanie słuchacza. Międzykulturowy projekt przypadnie do gustu każdemu, kto jest otwarty na słowiańską duszę - szaloną i łagodną zarazem.

Canzoniere Grecanico Salentino

Najstarszy istniejący zespół grający tradycyjną muzykę Półwyspu Salentyńskiego, która obecnie przeżywa swój renesans. Charakterystycznym jej elementem jest taniec pizzica, według legendy mający moc unieszkodliwić jad tarantuli. Występy Canzoniere Grecanico Salentino to eksplozja energii i rytmu, magiczne połączenie muzyki i tańca.

28.06 (sobota)
od godz. g.19

Kapela ze Wsi Warszawa

Znana z awangardowych interpretacji muzyki ludowej z Mazowsza. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią świeżo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał już setki na wszystkich pięciu kontynentach.

Antonio Castrignanò

Pochodzi z Apulii i jest obecnie jednym z symboli muzyki salentyńskiej. Czerpiąc z bogatej tradycji przeszłości, jednocześnie nie zamyka się na współczesne brzmienia. Wraz ze swoim wieloosobowym zespołem jest jednym z gospodarzy festiwalu muzycznego La Notte della Taranta, który co roku przyciąga ponad 100 tys. osób tańczących w rytm hipnotyzującego tamburyna.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto