Flota Świnoujście - Podbeskidzie Bielsko-Biała [RELACJA NA ŻYWO]. Atak na pozycję wicelidera

Piotr Szymański
By myśleć o awansie, Podbeskidziem nie może przegrać z Flotą
By myśleć o awansie, Podbeskidziem nie może przegrać z Flotą Grzegorz Wypych (Ekstraklasa.net)
Słaba postawa Piasta w rundzie wiosennej sprawiła, że trzecim muszkieterem w walce o awans do elity niespodziewanie została Flota. Kto wyjdzie zwycięsko w pojedynku o "6 punków"?

Zespół z Bielska-Białej po ostatnich dwóch bezbramkowych remisach roztrwonił część przewagi nad grupą pościgową. Podopieczni Roberta Kasperczyka pechowo nie awansował do finału Pucharu Polski (prowadząc 2:0 z Lechem do 76. minuty) i teraz dla Podbeskidzia liczą się tylko pierwszoligowe rozgrywki.

ŚLEDŹ Z NAMI RELACJĘ NA ŻYWO

- Skończył się piękny sen o Pucharze Polski, ale dla nas najważniejszy jest teraz awans. Skupimy wszystkie swoje siły, by zdobyć ekstraklasę dla Bielska-Białej - zapowiada kapitan Górali, Sławomir Cienciała.

Czy zespół Kasperczyka doszedł do siebie po porażce z Kolejorzem? - Marzymy o rewanżu z Lechem już w ekstraklasie, ale najpierw musimy awansować. Mecz z Flotą jest bardzo ważny. Z jednej strony mamy mało czasu na regenerację sił, ale z drugiej to może dobrze, że nie będzie wielu okazji, by rozpamiętywać to, co wydarzyło się we wtorek. Bo na razie siedzi to w nas bardzo mocno - mówił napastnik Adam Cieśliński.

Z kolei Flota dzięki trzem zwycięstwom z rzędu wyprzedziła w tabeli gliwickiego Piasta i ma przynajmniej matematyczne szanse na ekstraklasę. Drużyna prowadzona przez Petra Nemeca obecnie traci do wicelidera 6 punktów, a bezpośredni pojedynek jest doskonałą szansą na odrobienie połowy strat.

Adam Cieśliński, napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała: Już się widziałem w "swoim" finale

Jak oba zespoły prezentują się na wiosnę? Jeśli przyjrzymy się bliżej poczynaniom Floty, przede wszystkim rzucają się oczy gole zdobywane na wagę kompletu punktów dosłownie w ostatniej minucie gry (z Piastem i Wartą). Nie obyło się także bez kompromitacji (porażka u siebie z ostatnim Dolcanem Ząbki). Z kolei Podbeskidzie może narzekać na brak szczęścia. Pomijając już pucharową porażkę z Lechem, Górale zaledwie zremisowali bezbramkowo na własnym obiekcie ze słabiutką Termaliką i KSZO.

Dzisiejszy mecz dodatkowo będzie pojedynkiem najlepszych snajperów na zapleczu ekstraklasy. Charles Nwaogu z Floty zanotował już 15 trafień, natomiast Cieśliński z Podbeskidzia ma na koncie 11 goli. Który z nich poprawi swój strzelecki dorobek?