Fundusz na Kongresie MŚP o Polsce bez smogu

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
W środę zaczyna się w Katowicach Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To już jego VIII edycja - poprzez tematykę bardziej ekologiczną. Zapowiedziano rozmowy m.in. o klimacie i programie ,,Czyste Powietrze”. Gospodarzem panelu ,,Polska bez smogu” będzie WFOŚiGW w Katowicach.

Współczesny przedsiębiorca nie może być obojętny wobec zmieniających się w zawrotnym tempie proekologicznych technologii oraz wobec środowiska, w którym prowadzi działalność. Problem smogu jest tak samo obywatelski, jak i gospodarczy. Jednym z głównych tematów panelu ,,Polska bez smogu” przygotowanego przez katowicki Funusz będzie więc ,,Porozumienie na rzecz poprawy jakości powietrza”, czyli dyskusja o rządowym programie „Czyste Powietrze” i płynących z niego korzyściach dla przedsiębiorcy. Panel to także próba odpowiedzi na parę ważnych pytań, takich jak np.: kiedy przedsiębiorca może walczyć ze smogiem, czy firmy aktywnie korzystają z funduszy unijnych dedykowanych zwiększaniu efektywności energetycznej, jak na tle kraju prezentują się ,,na froncie” walki z niską emisją śląscy przedsiębiorcy?

Debata będzie miała znacznie szerszy zakres tematyczny, odnoszący się m.in. do budownictwa, energetyki, samorządu. W panelu wezmą udział m.in.: minister środowiska Henryk Kowalczyk , prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda, prezes WFOŚiGW w Katowicach Tomasz Bednarek. Początek sesji na temat Polski bez smogu 18 października o godz. 9.30.

Tekst: Ewa Mielniczuk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie