GieKSa pokonała lidera 3:2! [Foto]

...
...
Fantastyczne widowisko zobaczyło blisko trzy tysiące widzów, którzy wczorajszego popołudnia zjawili się na stadionie miejskim w Jaworznie. Walczący o utrzymanie w pierwszej lidze katowicki GKS pokonał lidera z Łodzi 3:2!

W pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. W 30. minucie zdobył ją, po podaniu Oziębały, Robak i podopieczni Pawła Janasa mogli cieszyć się z prowadzenia.

Efektownie zrobiło się dopiero w drugiej połowie. W kwadrans GKS strzelił trzy bramki (Mielcarza kolejno pokonywali: Goncerz, Hołota i Kaliciak) i sensacja wisiała w powietrzu. Łodzianie ruszyli do odrabiania strat. W bramce drużyny ze stolicy Górnego Śląska kapitalnie bronił jednak Gorczyca. Po rzucie karnym goście zdobyli w 82. minucie kontaktową bramkę. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu. Blisko było w doliczonym czasie gry, jednak piłka po uderzeniu jednego z zawodników Widzewa, trafiła w poprzeczkę.

Dzięki temu zwycięstwu GKS awansował na 12. miejsce w tabeli. Opuścił tym samym miejsca zmuszające do gry w barażach. Jednak walka o utrzymanie wcale się nie zakończyła - Gieksa ma tylko dwa "oczka" więcej nad strefą barażową. Katowiczanie w Jaworznie zagrają jeszcze tylko jedno spotkanie. W sobotę, 30 maja o godzinie 17:00 podejmować będą Podbeskidzie Bielsko-Biała.

GKS Katowice - Widzew Łódź 3:2 (0:1)