GieKSa wygrała z Puszczą. Zobacz zdjęcia z meczu

Misiek94
Misiek94
W ostatnim sprawdzianie przed startem nowego sezonu I ligi GKS Katowice pokonał Puszczę Niepołomice 2:0.

Mecz miał szczególne znaczenie dla jednego zawodnika. Kapitanem drużyny gości był bardzo dobrze znany przy Bukowej Adrian Napierała. Przed meczem prezes Wojciech Cygan wręczył zawodnikowi pamiątkową koszulkę GieKSy, a kibice zawiesili transparent „ADRIAN NAPIERAŁA DZIĘKUJEMY!”. W ten sposób uhonorowano ulubieńca Blaszoka za kilka lat gry w Katowicach.

W zespole z Niepołomic wystąpił także Zbigniew Zakrzewski. Były zawodnik między innymi Lecha Poznań starał się stwarzać zagrożenie pod bramką Antonina Buczka.

Samo spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Długimi fragmentami – zwłaszcza w drugiej połowie – na boisku nie działo się nic ciekawego. Być może zawodnikom udzieliła się atmosfera pikniku, wszak podopieczni Kazimierza Moskala dojechali na mecz prosto z prezentacji I drużyny połączonej z festynem rodzinnym, która odbyła się w Mysłowicach.

W 29. minucie gospodarze objęli prowadzenie. O piłkę w polu karnym rywali powalczył Grzegorz Goncerz, do odbitej futbolówki dobiegł Aleksander Januszkiewicz i ładnym, technicznym strzałem pokonał Andrzeja Sobieszczyka.

Od tego momentu niepewnie grał bramkarz Puszczy. Krótko wykonywane przez niego „piątki” okazały się wodą na młyn dla katowiczan. Najpierw pojedynek biegowy z bramkarzem wygrał Goncerz, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Po chwili świetnym strzałem z 20 metrów popisał się Krzysztof Bodziony, ale bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niebezpiecznie było pod bramką drużyny z Małopolski, gdy bramkarz podał piłkę na 20 metr, wprost pod nogi…Rafała Kujawy.

Druga bramka wisiała w powietrzu. W końcu w 42. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sławomir Duda. Bramkarz sparował piłkę do boku, jednak tam najszybszy był Rafał Kujawa, który dograł na 6 metr, gdzie Goncerz tylko dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce.

Mecz oglądało z trybun sporo zawodników związanych z GieKSą. Można było dostrzec między innymi Michała Nawrota, Arkadiusza Kowalczyka, Macieja Wierzbickiego czy Grzegorza Fonfarę. Z tym ostatnim prezes Cygan odbył kilkuminutową rozmowę na Sektorze 4. Kolegów postanowił też odwiedzić Bartłomiej Chwalibogowski.

W ekipie z Katowic bardzo aktywny był Piotr Ceglarz. W drugiej połowie Kazimierz Moskal stopniowo wprowadzał na murawę zmienników. W samej końcówce na mocny strzał z dystansu zdecydował się Kamil Bętkowski. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.