GKS Katowice - Piast Gliwice 3:2 [ZDJĘCIA]. Derby w 1 lidze dla GKS-u

ivan
Po ciekawym i zaciętym pojedynku GKS Katowice pokonał Piast Gliwice 3:2 w derbowym pojedynku w I lidze.

3:2 Kędziora 90'-karny

GKS: Sabela - Sobotka, Kowalczyk, Napierała, Rzepka, Zachara, Beliancin, Chmiel, Goncerz (80. Bartłomiej Chwalibogowski), Rakels (88. Dawid Jarka), Pitry (90. Daniel Feruga).
Piast: Trela - Sopel (46. Jan Buryan), Klepczyński, Matras, Cicman (68.Adrian Świątek), Pietrzyk (75. Tomasz Bzdęga) , Podgórski, Zganiacz, Urban, R. Fernandez, Kędziora.

Żółte kartki: Kowalczyk, Goncerz, Rzepka (GKS) - Klepczyński, Zganiacz, Matras, Podgórski (Piast).

Sędzia: Jarosław Chmiel.

90'KONIEC! GKS wygrywa derby

90' Sędzia dolicza 3 minuty.
90' Karny dla Piasta! Wojciech Kędziora zamienia okazję na gola!
84' Chwalibokowski na skrzydle mija rywala, dośrodkowuje do Reklasa, a ten dokładając nogę powiększa prowadzenie GKS-u
80' Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza Goncerz. Zmienia go Chwalibogowski.
76' Tomasz Rzepka ukarany żółtą kartką.
75' Rzut rożny dla GieKSy. Pitry główką w poprzeczkę!
68' Świątek zmienia Cicmana.
65' Pitry z rzutu wolnego. Niecelnie.
64' Matras żółta kartka
60' Żótłe kartki dla Goncerza i Podgórskiego.
58' Rakels sam przed Trelą. GOL!
53' Chmiel strzela z 30 metrów.
48' Ładna indywidualna akcja Goncerza, który minął kilku rywali i uderzył na bramkę. Strzał był jednak najsłabszą częścią tego występku.
46' W ekipie gości jedna zmiana - Jan Buryan za Sopela.

46' Początek drugiej połowy

45' PRZERWA

45' GOOOL! Urban wyrównuje strzałem głową po dośrodkowaniu Podgórskiego!
45' Sędzia dolicza minutkę.
42' Kapitalna okazja do wyrównania. Ruben Fernandez sam przed Sabelą. Brawo bramkarz GieKSy! Ciągle 1:0.
37' GieKSa przeważa. Ale nic to nie daje.
32' GOL! Rakles zagrywa do Chmiela, a ten z półwoleja uderza na bramkę. Trela bezradny.
29' Zganiacz fauluje Goncerza - żółta kartka.
27' Kontra za kontrę. Najpierw Piast, potem GKS. Ale nic z tego nie wyszło.
20' Jurado nieprecyzyjnie uderza i piłka mija bramkę.
17' Rakels. Niecelnie.
12' Rzut rożny dla GKS. W zamieszaniu podbramkowym uderza Kowalczyk, Trela na posterunku.
10' Ale okazja GieKSy!Klepczyński fauluje w polu karnym Rakelsa. Rzut karny. Do piłki podchodzi Pitry i ... strzela za lekko, minimalnie obok bramki...0:0.
9' Ładna próba Pitrego. Na posterunku Trela.
7' Kowalczy fauluje Podgórskiego. Rzut wolny w pobliżu bramki GieKSy. Sprawiedliwość próbował wymierzyć sam poszkodowany. Strzał lepiej przemilczmy. Bardzo niecelny.
5' Chmiel do Rakelsa. Tym razem spalony.
3' Szansa Rakelsa ale w polu karnym, zawodnik źle złożył się do strzału i skończyło się na strachu.
2' Pierwsza próba gospodarzy. Zachara do wbiegającego w pole karne Pitrego. Niedokładnie...
1' Spotkanie od środkowej linii boiska rozpoczęli goście.

1' POCZĄTEK MECZU

Obie drużyny już na murawie. Sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka.

Derby w niedziele o g. 12:30. Czy o tej porze powinno się grać mecze? Czekamy na Twoją opinię!

WSZYSTKO O PIŁCE NOŻNEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM!