GKS Tychy rozbił Zagłębie Sosnowiec [Zdjęcia]

jnt1981
jnt1981
W derbach naszego regionu w Polskiej Lidze Hokejowej liderujący w tabeli GKS Tychy podejmował przedostatnie Zagłębie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia GKS-u, gdyż już w 2 minucie objął prowadzenie po strzale Marcina Kozłowskiego. Sześć minut później na 2-0 podwyższył Wanacki i wydawało się, że tym razem lider ekstraligi nie będzie miał problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Jednak 4 minuty później bramkę dla gości zdobył Ślusarczyk czym zasygnalizował, że sosnowiczanie tanio skóry nie sprzedadzą.

Zobaczcie zdjęcia z meczu z Zagłębiem!

Wszelkie złudzenia Zagłębia na korzystny rezultat zostały jednak rozwiane w tercji drugiej. Na kolejne bramki Bagińskiego, Witeckiego, Przygodzkiego i da Costy dla tyszan, goście odpowiedzieli tylko jednym celnym strzałem Bacy.

Hokej w obiektywie Jacka Nogi

Mecz z karawelą Toruń

Mecz z Jastrzębiem

Mecz z Cracovią

Czterobramkowe prowadzenie tyszan sprawiło, że trzecia tercja stała się tylko formalnością. Grając już na luzie zdobyli kolejne dwie bramki, na co odpowiedział tylko Ślusarczyk, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Po swoim golu gracz Zagłębia otrzymał brawa od tyskiej publiczności, co stanowiło miły gest w stronę zawodnika, który przez kilka sezonów stanowił jeden z filarów GKS-u.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
1:0 Marcin Kozłowski (Teddy Da Costa) 01:18
2:0 Jakub Wanacki (Paweł Banachewicz) 08:18
2:1 Artur Ślusarczyk (Tobiasz Bernat) 12:36
3:1 Adam Bagiński (Michał Woźnica; Grzegorz Pasiut) 21:53
4:1 Jakub Witecki (Martin Przygodzki) 22:42
5:1 Martin Przygodzki 28:29
6:1 Teddy Da Costa (Tomasz Kozłowski; Łukasz Sokół) 34:29