GKS Tychy spadł z pozycji lidera [Zdjęcia]

jnt1981
jnt1981
Hokeiści GKS-u Tychy po dwóch porażkach z rzędu stracili fotel lidera PLH. Zobaczcie zdjęcia Jacka Nogi.

Po dobrych meczach w Toruniu i na własnej tafli z Cracovią, minionego weekendu tyscy hokeiści do udanych nie zaliczą.

Porażka w Sosnowcu wydawała się tylko "wypadkiem przy pracy". Faworyzowani wicemistrzowie Polski ulegli w derbowym spotkaniu Zagłębiu 1-3. Zdawać się mogło, że podrażnieni tym faktem tyszanie będą chcieli zmazać plamę już w kolejnym spotkaniu z SKH Sanok.

I faktycznie chcieli, ale na chęciach się skończyło. Prowadzili wprawdzie po golu Da Costy, ale potem to sanoczanie przejęli inicjatywę. Gol Krzaka w zamieszaniu podbramkowym, a następnie bramka Zapały, wyprowadziły ich na prowadzenie.

Wprawdzie w trzeciej tercji wyrównał Bagiński, czym zapewnił gospodarzom jeden punkt, ale ostatecznie lepsi okazali się przyjezdni. To oni podeszli do dogrywki bardziej zdeterminowani i po półtorej minuty Zoltan Kubat rozstrzygnął sprawę na ich korzyść.

Po tym dwóch porażkach tyszanie musieli oddać fotel lidera aktualnemu mistrzowi Polski - Cracovii Kraków.