Adrian Leks
Adrian Leks
Dariusz Hermiersz/gornikzabrze.pl
Zobaczcie, jak dopingowali kibice podczas spotkania Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk.

Mecz w Zabrzu był okazją dla kibiców Górnika, by uczcić pamięć dwóch reprezentantów Polski.

Przez całą pierwszą połowę na płocie wisiał transparent ''Henryk Bałuszyński 1972-2012'', a podczas minuty ciszy wzniesiono flagę z jego wizerunkiem. Warto dodać, że dwukrotnie przerywany był tradycyjny doping, by brawami pożegnać zmarłych piłkarzy. W 39. minucie Bałuszyńskiego, a w 54. Włodzimierza Smolarka. Te minuty symbolizowały wiek zmarłych.

Oprócz tego przez cały mecz piłkarze Górnika mogli liczyć na wsparcie swoich fanów, którzy pojawili się na stadionie w sile trzech tysięcy.

Dodajmy, że na boisku padł remis 2:2, chociaż Górnik do przerwy przegrywał już dwiema bramkami.