Piotr Kalsztyn
Piłkarze z Zabrza wygrali w Krakowie 3:1.
Piłkarze z Zabrza wygrali w Krakowie 3:1. Łukasz Żołądź
Wisła Kraków przegrała z gośćmi z Zabrza 1:3.

Już na początku meczu piłkarze Górnika strzelili bramkę. W 8 minucie Pereiko niepewnie interweniował po centrze Mączyńskiego, jego błąd wykorzystał Adam Danch i Górnicy mogli cieszyć się z pierwszego gola.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Drugą bramkę dla zabrzan zdobył Krzysztof Mączyński. Krakowianie strzelili kontaktową bramkę w 60. minucie meczu, centrę z rzutu rożnego wykorzystał Osman Chaves. 3 minuty później wynik meczu na 1:3 ustalił Arkadiusz Milik.

- Jak się nie wykorzystuje tylu sytuacji, to się przegrywa - stwierdził po meczu Tomasz Kulawik, trener Wisły.

Na trybunach było pusto. Powód? Kibice Wisły zbojkotowali mecz i oglądali go na telebimach koło stadionu.