Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 [ZDJĘCIA]. Szybki gol rozstrzygnął derby

M I
M I
Górnik Zabrze pokonał Piast Gliwice 1:0.
Górnik Zabrze pokonał Piast Gliwice 1:0. Mikołaj Suchan
Meczem Górnik Zabrze - Piast Gliwice zakończyła się pierwsza wiosenna kolejka w T-Mobile Ekstraklasie. W trzeciej minucie spotkania Górnik Zabrze strzelił jedyną bramkę meczu i zgarnął trzy punkty. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce w tabeli.

TOP30 najpopularniejsze kluby województwa śląskiego 2012!

Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli spotkanie gospodarze meczu. Górnik już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym i ewidentnym błędzie obrony Tomasz Zahorski pokonał Dariusza Trelę. Bramkarz gości bez wątpienia był w tym meczu bohaterem swojej drużyny. Dzięki znakomitej postawie uchronił drużynę przed naprawdę wysoką porażką.

Podsumowanie kolejki w T-Mobile Ekstraklasie. ZOBACZ TABELĘ!

Sytuacja dla gości mogła się jeszcze bardziej skomplikować w 19. minucie. Spóźniony Paweł Oleksy bardzo brzydko faulował swojego imiennika - Pawła Olkowskiego. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę. Tylko żółtą...

W 26 minucie po fatalnym błędzie Damiana Zbozienia Zahorski powinien podwyższyć na 2:0. Jednak jedo strzał znakomicie wybronił Trela. W samej końcówce pierwszej części gry Olkowski mógł podwyższyć na 2:0, jednak jego strzał był minimalnie niecelny.

Adam Nawałka po meczu: Bardzo cieszą nas trzy punkty

W drugiej części spotkania kolejne kapitalne okazje zmarnowali zawodnicy Górnika. Najpierw w 72. minucie gry Trela znakomicie wybronił w sytuacji sam na sam z Olwkoskim, a dziesięć minut później kapitalnie wybronił strzał Kwieka. Piłka, po interwencji bramkarza gości, odbiła się od słupka.

- Trener dał mi szansę w ataku. Dużo walki, dużo biegania. Fajnie, ja to lubię - mówił tuż po meczu na antenie Canal+, Wojciech Łuczak.

Dudek po meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice: Brak Wojtka Kędziory to duża strata

- Górnik stworzył sobie bardzo dużo okazji, my praktycznie wcale. Musimy to poprawić przed nastepnym meczem z Zagłębiem. Górnik wygrał tylko 1:0. Wystarczyło stworzyć jedną składną sytuację i byśmy wywieźli punkt - mówił niepocieszony bramkarz gości, Dariusz Trela.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice, komu kibicowałeś? Jak podobało Ci się poniedziałkowe spotkanie? Skomentuj!