Adrian Leks
Adrian Leks
Korona Kielce Górnik Zabrze
Korona Kielce Górnik Zabrze Sławomir Stachura/echodnia.eu
Nie udała się wyprawa Górnika Zabrze do Kielc. Piłkarze Adama Nawałki przegrali z Koroną 0:2, a wynik został ustalony już w pierwszej połowie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4 minucie powinni objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z Borisem Beskovicem nie wykorzystał Michał Zieliński. Chwilę później ten sam zawodnik był już bardziej skuteczny i po zamieszaniu w polu karnym Górnika umieścił piłkę w siatce. W 26. minucie był już 2:0 dla Korony. Strzałem w długi róg bramkarza zabrzan pokonał Jacek Kiełb.

W drugiej połowie zawodnicy Adama Nawałki zagrali trochę lepiej i gra się wyrównała, ale to nie wystarczyło, żeby zdobyć nawet honorową bramkę.

- W pierwszej połowie Korona była zdecydowanie lepsza od nas, narzuciła swoje warunki gry. Wiele było sytuacji, w których prowokowali nas do popełniania błędów i właśnie po takich błędach straciliśmy dwie bramki. Po przerwie gra była wyrównana, ale zabrakło nam atutów, aby wynik był dla nas korzystny - podsumował mecz na konferencji prasowej trener 14-krotnych mistrzów Polski.

Dzięki wygranej kielczanie awansowali na pozycję wicelidera tabeli i pozostali jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie w T-Mobile Ekstraklasie. Górnik natomiast poniósł czwartą porażkę i usadowił się w drugiej połowie ligowej klasyfikacji.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)