Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:2 [ZDJĘCIA]. Niebiescy wygrywają Wielkie Derby Śląska

marek iwaniszyn
Arkadiusz Gola, Dziennik Zachodni
Ruch Chorzów wygrał w Zabrzu 95. Wielkie Derby Śląska. Bramki dla Ruchu, w drugiej połowie spotkania strzelali Marek Szyndrowski oraz Aleksander Piech. Gola dla gospodarzy strzelił w 14. minucie, z rzutu karnego, Nakoulma.

TOP 10 PIŁKARSKICH DERBÓW W POLSCE | TOP 10 WIDEO O DERBACH

Górnik Zabrze 1:2 Ruch Chorzów (1:0)

1:0 Nakoulma 14'-karny
1:1 Marek Szyndrowski 60'
1:2 Aleksander Piech 78'

Druga połowa jest przekleństwem Górnika

Górnik: Skorupski - Bemben (83. Olkowski), Banaś, Danch, Marciniak - Przybylski, Pazdan, Mączyński, Nakoulma, Kwiek (83. Jonczyk) - Milik (64. Zahorski).
Ruch: Michal Pesković - Burliga, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Grzyb (57. Janoszka), Malinowski, Straka, Zieńczuk - Jankowski (76. Abbott), Piech (90. Lisowski).

Żółte kartki: Milik, Danch, Bemben (Górnik) - Zieńczuk (Ruch).

Widzów: 3000.

Nawałka: Ta porażka bardzo nas boli. CZYTAJ relację z pomeczowej konferencji prasowej!

90'+3 KONIEC MECZU, Ruch wygrywa 95. Wielkie Derby Śląska.
90'+2 Strzelec drugiej bramki dla Niebieskich opuszcza boisko. Zastępuje go Lisowski.
90'+1 Piech zmarnował okazję sam na sam!
90' Spotkanie potrwa dodatkowe 3 minuty. Tak zdecydował sędzia.
89' Ładny strzał Szyndrowskiego, bramkarz Górnika nie daje się jednak zaskoczyć.
88' Warto przypomnieć, że okazja do rewanżu dopiero kwietniu. Konkretnie w weekend 14-15.
87' Czyżby Górnik pogodził się z porażką? Na razie spokojnie Ruch...
84' Zawodnik Ruchu przewrócił się w polu karnym/był przewracany (?). Trudno ocenić, grunt, że sędzia nie zagwizdał - gramy dalej.
83' Dwie zmiany w ekipie Górnika. Na placu gry meldują się Olkowski oraz Jonczyk. Zmieniają Bembena i Kwieka.
80' Piech faulowany przez Bembena. Żółty kartonik.

78' Piech! 1:2! Skorupski bez szans przy ładnym uderzeniu "Niebieskiego zawodnika".
77' Trzeba przyznać, że w drugiej połowie gry Ruch prezentuje się zdecydowanie lepiej od Górnika.
76' Zmiana w drużynie Ruchu. Abbott za Jankowskiego.
73' Zieńczuk próbuje zza pola karnego. Jednak po jego strzale piłka przelatuje nad poprzeczką.
69' Dwa rożne dla Trójkolorowych. Bez konsekwencji bramowych.
68' Stawarczyk strzela, piłkarz Górnika wybija piłkę z linii bramkowej! Ruch w natarciu! Górnika uratował Bemben.
66' Ależ okazja dla Niebieskich! Jankowski trafia w słupek, potem wybija Skorupski.
64' Zahorski zastępuje Milika.
60' Marek Szyndrowski wykorzystuje zamieszanie podbramkowe i mamy 1:1!
57' Janoszka za Grzyba
56' Adam Danch otrzymuje żółtą kartkę.
55' Strzał Nakoulmy zatrzymuje się na bocznej siatce bramki.
50' Rzut rożny dla Ruchu. Skorupski minął się z piłką, ale akcji Niebieskich nikt nie zamykał. Efekt? Ciągle 1:0 dla gospodarzy.
49' Niewiele brakowało a mielibyśmy rzut karny dla Ruchu. Nakoulma zagrał ręką. Ale poza polem karnym. Zieńczuk z wolnego uderzył w mur i piłka wylądowała poza polem karnym.

46' Drugą połowę rozpoczyna ekipa gości. Obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składzie

W przerwie polecamy NASZ DERBOWY QUIZ!

45'+1 Bemben zza pola karnego uderza na bramkę Peskovicia. Ten bez problemów łapie piłkę. KONIEC I POŁOWY!

45' Do regulaminowych 45 minut sędzia Musiał dolicza minutkę.
42' Zieńczuk z rzutu rożnego, Szyndrowki z główki i spokojnie łapie Skorupski. Piłka jeszcze odbiła się od jednego z zawodników.
38' Dośrodkowuje Mączyński, Danch nie trafia w piłkę, ta odbija sięjeszcze od Milika i pewnie ląduje w rękach Peskovicia.
29' Rzut rożny dla Ruchu. Ale nic z niego nie wyniknęło.
27' Brzydkiego i ostrego meczu ciąg dalszy. Zieńczuk "mści" się na Miliku. Teraz to on fauluje i on dostaje żółty kartonik.
25' Zieńczuk wraca na boisko
24' Brutalny faul na Zieńczuku. Milik otrzymuje za niego żółty kartonik. Zieńczyk opuszcza boisko na noszach, a Janoszka już zaczął rozgrzewkę
22' Strzał Jankowskiego z główki. Obok słupka...
19' Górnik faulem zatrzymuje akcje Piecha. Widać, że po stracie bramki Ruch zaczął odważniej atakować.
16' Pierwszy korner dla gości. Dośrodkowanie Zieńczuka pewnie wybite przez obrońców Górnika.
14'Nakoulma pewnym egzekutorem rzutu karnego.1:0 dla Górnika
13' Stawarczyk zagrał ręką w polu karnym! RZUT KARNY DLA GÓRNIKA!
12' Rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu piłkarze Trójkolorowych reklamowali u sędziego rękę jednego z zawodników Niebieskich. Arbiter nie dał się przekonać. Jeszcze jeden korner...
7' Widać, że to derby. Sporo fauli już od samego początku. Sędzia Musiał musi używa gwizdka raz po raz. Faulowani m.in. Kwiek, Piech, Malinowski...
4' Pierwsze minuty gry bardzo spokojne w wykonaniu obu drużyn, gra głównie w środkowej strefie boiska.
1' I jednak doping kibiców słychać;)

1' Od środkowej linii boiska 95. WDŚ rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.

g. 20:25 Jak donosi serwis Ekstraklasa.net ostatnie 10 spotkań w lidze między dzisiejszymi rywalami zakończyło się czterema zwycięstwami Górnika, trzema Ruchu i trzykrotnie kończyło się podziałem punktów
g. 20:20 Gdy spiker wyczytywał składy obu zespołów kibice...milczeli. Zapowiadają się cichutkie derby?
g. 20:15 Mamy już składy obu drużyn. Patrzcie powyżej.
g. 18:15 - Do meczu już tylko dwie godziny z hakiem. Prezentujemy więc sytuację w tabeli:
Ruch - 6 miesce, 16 punktów
Górnik - 13 miejsce, 10 punktów.
Kto dzisiaj dopisze kolejne?
g. 17:20 Rozwiązywaliście już derbowy Quiz? I jak poszło?
g. 15:45 Przypominamy, że trwa nasza sonda, w której możecie głosować na to kto Waszym zdaniem wygra derby. Na razie prowadiz Ruch - 51%, Górnik - 43%. 7% uważa, że będzie remis.
g. 14:50 - Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

Wielki derbowy mecz na żywo na stadionie będzie mogło obejrzeć jednak tylko 3031 osób.

Przypomnijmy, że przed rokiem w Zabrzu gospodarze wygrali 1:0, po bramce Mariusza Magiery w 82 minucie. Z kolei w tym roku, w marcu, w Chorzowie wygrał Ruch - 3:0. Bramki strzelali Marek Zieńczuk, Arkadiusz Piech i Maciej Malinowski.

Myślisz, że wiesz wszystko o derbach? Sprawdź to! Rozwiąż QUIZ!

Oczywiście w piątek będziemy relacjonować wydarzenia z tego meczu na żywo!

- Jeśli chodzi o możliwości Górnika, to dla mnie wykładnią jest wygrana z Lechem Poznań czy nawet przegrana z Legią w Warszawie. Tam Górnik prezentował niezłą piłkę, dlatego spodziewamy się trwardego i ofensywnego stylu gry rywali - mówi przed Wielkimi Derbami Śląska trener Ruchu Chorzów - Waldemar Fornalik. - Ważne, żeby przed meczem z Ruchem udało się wyczyścić głowy piłkarzy po nieudanym meczu. Ogromne znaczenie będzie odgrywało przygotowanie mentalne, bo na inne korekty, jak przygotowanie motoryczne czy taktyczne, zostało za mało czasu - mówi z kolei trener Górnika, Adam Nawałka. ZOBACZ relację z przedmeczowej konferencji

Jakim wynikiem według Ciebie zakończy się derbowy pojedynek? Kto będzie górą? Czekamy na Twój typ o komentarz!

WSZYSTKO O WIELKICH DERBACH ŚLĄSKA 2011!

WSZYSTKO O PIŁCE NOŻNEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM!