Hokej: GKS Tychy przegrał z beniaminkiem [Zdjęcia]

jnt1981
jnt1981
Po zwycięstwie na ciężkim terenie w Oświęcimiu, kibice GKS-u Tychy spodziewali się łatwych punktów w meczu z Toruniem. Beniaminek jednak sprawił niespodziankę.

Już po dwóch minutach goście objęli prowadzenie po pięknym strzale Kalinowskiego w okienko. Później to GKS miał optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

Dopiero dwie bramki Pasiuta w połowie meczu pozwoliły tyszanom odzyskać kontrolę nad grą. Jak się okazało - na krótko. Cztery minuty później było już 3:2 dla torunian, a kiedy Bomastek w 43 minucie podwyższył prowadzenie gości, sytuacja dla GKS-u stała się wyjątkowo trudna.

Pokazali oni jednak w tym momencie charakter i po golach Bagińskiego i Marcina Kozłowskiego zdołali wyrównać. Na więcej jednak nie było ich tego dnia stać. Torunianie skonstruowali natomiast jeszcze jedną skuteczną akcję i dzięki bramce Kuchnickiego w 56 minucie mogli cieszyć się ze zwycięstwa na trudnym terenie.

GKS Tychy - Nesta Karawela Toruń 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)
0:1 Kamil Kalinowski (Miłosz Lidtke, Paweł Połącarz) 02:00
1:1 Grzegorz Pasiut (Adam Bagiński) 27:14
2:1 Grzegorz Pasiut (Adam Bagiński, Michał Woźnica) 31:25
2:2 Mariusz Kuchnicki (Przemysław Bomastek, Toms Bluks) 34:31 5/4
2:3 Wojciech Jankowski 35:22
2:4 Przemysław Bomastek (Arkadiusz Marmurowicz, Toms Bluks) 42:01 4/3
3:4 Adam Bagiński (Grzegorz Pasiut) 43:37 3/4