III Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym. Nasi zawodnicy wywalczyli w Zdunach kilka medali. Kto miał najwięcej powodów do radości?

Damian Cieślak
Zduny były gospodarzem III Grand Prix Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym. To był bardzo udany turniej dla zawodników "Chrobrego" Gizałki. Powody do radości mieli również przedstawiciele LKS-u Gołuchów i Żaków Taczanów.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: młodzik i junior. Z czterech złotych medali wręczanych 22 lutego 2020 r., aż trzy trafiły do tenisistów „Chrobrego”. Finał turnieju młodziczek był wewnętrzną rozgrywką między reprezentantkami gizalskiego klubu. Dominika Cieślak pokonała Klaudię Słupską. Identyczny przebieg miała rywalizacja chłopców. W pojedynku o złoty medal walczyli Filip Szczepaniak i Igor Kaczmarek. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem tego pierwszego.

- Wśród młodziczek dyplom za 6. pozycję odebrała Lenka Jankowiak, a Natalia Kubiak została sklasyfikowana w przedziale 9 - 12. Rywalizowało 19 zawodniczek. Od niedawna trenujący tenis stołowy Patryk Kuźnicki wśród 21 młodzików uplasował się na miejscach 9 -12, a Filip Sopniewski 13 -16 - relacjonuje trener Andrzej Poźniak.

Rywalizację juniorek bezapelacyjnie wygrała faworytka Majka Majdecka. Jej klubowe koleżanki: Adrianna Kwitowska oraz Wiktoria Jankowiak zajęły miejsca tuż za podium, odpowiednio czwarte i piąte. Wśród panów startowali Wiktor Borowski i Kamil Majdecki. Obaj solidarnie zakończyli zmagania w przedziale miejsc 9 – 12.

Zawody w Zdunach były bardzo udane dla powiatu pleszewskiego. Wiktor Talar reprezentujący UKS „Żaki” Taczanów zwyciężył w kategorii juniorów, a jego klubowa koleżanka Natalia Bartoszko zdobyła brązowy medal wśród młodziczek. Tuż za nią znalazła się Zofia Pietrzak z LKS-u Gołuchów.

Bruno Fernandes bohaterem spotkania Man Utd z Watfordem. "To takie połączenie Scholesa z Veronem. Ma temperament, ale i umiejętności"