Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara 3:0. Liga Mistrzów udanie powróciła do Jastrzębia [GALERIA KIBICÓW]

Piotr Chrobok
Po sezonie przerwy kibice Jastrzębskiego Węgla znów gościli u siebie Ligę Mistrzów. Piotr Chrobok
Mają powody do zadowolenia kibice Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Slobodana Kovaca po roku przerwy wrócili do Ligi Mistrzów i pewnie wygrali z Halkbankiem Ankara 3:0. Dla jastrzębian było to siódme kolejne zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara!

Cały długi sezon czekali kibice Jastrzębskiego Węgla aż w ich hali zagości Liga Mistrzów. W pierwszym spotkaniu tych elitarnych rozgrywek Pomarańczowi mierzyli się z Tureckim Halkbankiem Ankara.

Fani gospodarzy licznie przybyli do jastrzębskiej Hali Widowisko-Sportowej, by zobaczyć podopiecznych Slobodana Kovaca w akcji. Nie da się ukryć, że zachęciły ich do tego ostatnie wyniki. Ewentualne zwycięstwo z drużyną z Ankary byłoby siódmą wygraną Jastrzębskiego Węgla z rzędu.

Przy okazji meczu z Halkbankiem co niektórzy kibice z sentymentem wracali do ostatniego starcia Ligi Mistrzów pomiędzy tymi drużynami w Jastrzębiu, które gospodarze wygrali (3:2) i utorowali sobie drogę do brązowego medalu tych rozgrywek.

Tym razem taki scenariusz ze względu na początkowy etap Ligi Mistrzów był niemożliwy, ale zwycięstwo na pewno ułatwiłoby jastrzębianom wyjście z grupy.

Jak się później okazało, jastrzębianie bez straty seta pokonali Halkbank Ankara, będący lepszym od rywali w każdym aspekcie gry.

Kolejne emocje związane z Ligą Mistrzów kibice siatkówki w Jastrzębiu będą mogli przeżywać już za nieco ponad tydzień. W czwartek (19.12) w Hali Widowisko-Sportowej w ich mieście Jastrzębski Węgiel podejmie Belgijskie Noliko Maaseik. Początek meczu ponownie o godzinie 18:00.

Jastrzębski Węgiel – Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Bucki, Vigrass, Kampa, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Gruszczyński, Hain, Rusek (libero)

Halkbank Ankara: Aydin, Gokgoz, Capkinoglu, Seganov, Toy, Bahov, Yesilbudak (libero) oraz Cam, Done, Ergun, Bayram