Jastrzębski Węgiel znów wygrał z ZAKSĄ! Pomarańczowych od złota dzieli jeden krok! ZDJĘCIA

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Justyna Matjas/PlusLiga
Jastrzębski Węgiel wygrał drugi mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i prowadzi w wielkim finale już 2:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw!

Po domowym zwycięstwie 3:0 Jastrzębski Węgiel także na wyjeździe okazał się lepszy od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i w finałowym starciu do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0.

ZAKSA tym razem zaczęła mocno, ale na zwycięstwo w pierwszym secie musiała się mocno napracować. W drugim równa walka trwała do stanu 22:22 i wtedy goście zdobyli trzy punkty z rzędu. Kędzierzynianie mieli pretensje do sędziów o akcję na 22:23 i zażądali wideweryfikacji, która potwierdziła, że zagranie było prawidłowe. Jak się okazało to był przełomowy i kluczowy fragment dla całego spotkania, bo goście wygrali także dwa kolejne sety, zdecydowanie już w nich dominując!

Trzeci mecz finałowy odbędzie się w Jastrzębiu w środę 10 maja o 20.30. Dziesięć dni później oba zespoły spotkają się w finale Ligi Mistrzów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 22:25, 15:25, 19:25).