Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal mistrzostw świata

Adrian Leks
Adrian Leks
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w Oslo w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną.

Nie Marit Bjoergen, ani nie Justyna Kowalczyk. W Oslo triumfowała Norweżka Therese Johaug, która w połowie biegu wyszła na zdecydowane prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Polka finiszowała jako trzecia ze sporą stratą do drugiej Bjoergen.

Zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice zdobyła tym samym szósty w swojej karierze medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

Podczas tegorocznych mistrzostw w Norwegii Kowalczyk wywalczyła już srebrny medal w biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów, srebro w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną oraz zajęła piąte miejsce w sprincie.

Dodajmy, że Polka w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną dwa lata temu na mistrzostwach świata w czeskim Libercu zdobyła złoty medal.