Justyna Kowalczyk Zdobyła Złoty Medal W Soczi

Piotr Kalsztyn
Justyna Kowalczyk jest kolejną naszą medalistką Igrzysk ...
Justyna Kowalczyk jest kolejną naszą medalistką Igrzysk ... iwona_kellie/flickr.com
ZŁOTY MEDAL! Justyna Kowalczyk jest kolejną naszą medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

JUSTYNA KOWALCZYK ZDOBYŁA ZŁOTY MEDAL

Bieg na 10 km w stylu dowolnym był koronną dyscypliną Justyny Kowalczyk. Nasza mistrzyni była uznawana jako faworytka jednak wiadomość o kontuzji jej stopy rzuciła cień na wielkie plany.

Justyna wystartowała o godzinie 11.21 z 43. numerem startowym, na pierwszym pomiarze czasu Justyna Kowalczyk miała najlepszy czas, za nią były Marit Bjoergen i Teresa Johaug. Kowalczyk ukończyła bieg już po 28 minutach i 17 sekundach zdobywając tym samym złoty miejsce. Na podium uplasowały się również Kalla i Johaug. Marit Bjoergen była dopiero piąta.

ZŁOTY MEDAL W SOCZI DLA JUSTYNY KOWALCZYK

To już drugi medal, który Polacy zdobyli na Olimpiadzie w Soczi, wcześniej złoto na normalnej skoczni zdobył nasz skoczek narciarski Kamil Stoch.

To piąty medal w karierze Kowalczyk - przed czterema laty zdobyła w Vancouver złoto (30 km stylem klasycznym), srebro (sprint stylem klasycznym), i brąz (15 km stylem łączonym). W 2006 roku w Turynie w biegu na 30 km stylem dowolnym Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal.

Kibice w Kasinie Wielkiej szaleją ze szczęścia.