Kibice szczęśliwi! Ruch wygrywa z Metalurgiem!

Kibice, którzy przyszli na Cichą aby zobaczyć pierwszy występ ...
Kibice, którzy przyszli na Cichą aby zobaczyć pierwszy występ ... Jacek Tomaszewski
Kibice, którzy przyszli na Cichą aby zobaczyć pierwszy występ Niebieskich pod wodzą nowego trenera nie mogli narzekać na brak emocji.

Około 3 500 kibiców przyszło zobaczyć pierwszy mecz Niebieskich w europejskich pucharach. Otwarto dla nich tylko główną trybunę, sektory 8 i 9 (czyli młyn) i sektor rodzinny.

Choć większość obstawiała wynik 3:0 to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Zobacz zdjęcia

Po pierwszych 45. minutach mogłoby się wydawać, że drużyna Ruchu jest fatalnie przygotowana do meczu. Kiedy w 40. minucie Marek Zieńczuk nie wykorzystał karnego nic nie wskazywało na to, że w drugiej połowie coś może się zmienić.

Na szczęście dla Niebieskich było jednak inaczej ale to goście zdobyli pierwszą bramkę. W 70. minucie Peskovica pokonał Agron Memedi. Ruchowi potrzeba było tylko 4 minut by odrobić straty. Kapitalnym strzałem głową popisał się ulubieniec kibiców Arek Piech, który tego dnia dwa razy pakował futbolówkę do siatki. Trzeciego gola w meczu zdobył Piotr Stawarczyk.

- W pewnym momencie sytuacja zrobiła się niekomfortowa, straciliśmy bramkę i w meczu, który trzeba było gładko wygrać musieliśmy gonić wynik. Duże słowa uznania dla drużyny za to, że w trudnym momencie potrafiła przyspieszyć i zdobyć trzy bramki - mówił na konferencji trener Ruchu Tomasz Fornalik.

Trener Metalurga, Gjorgji Hristov, był zaskoczony... zainteresowaniem dziennikarzy meczem.  - Po raz ostatni spotkałem się z czymś takim kiedy byłem piłkarzem. Strzeliliśmy pierwszego gola, ale to nie wystarczyło do dobrego rezultatu. Jestem niezadowolony, bo po 72 dobrych minutach straciliśmy trzy gole - mówił na konferencji.

Tomasz Fornalik zapowiedział, że od jutra piłkarze będą się przygotowywać do meczu rewanżowego.