Siatkarki Sparty trzecie w radomskim turnieju [materiał dziennikarza obywatelskiego]

mrcn
mrcn
Pierwszoligowy zespół Sparty Warszawa zajął III miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Radomia. Rywalami stołecznych siatkarek były dwie drużyny z PlusLigi – Stal Mielec i AZS Białystok, oraz Jadar AZS Politechnika Radom, grający w pierwszej lidze.

Na inaugurację turnieju Sparta przegrała ze Stalą Mielec. W pierwszym secie tego spotkania lepsze okazały się podopieczne Adama Grabowskiego, które zwyciężyły 25:20. W kolejnej partii zawodniczki z Warszawy pokazały charakter i odniosły zwycięstwo 25:21. W dwóch ostatnich setach tego spotkania na parkiecie dominowały mielczanki, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Drugiego dnia siatkarki Sparty rozegrały dwa mecze. Rano, w spotkaniu z ligowymi rywalkami z Radomia przegrały pierwszego seta, który był bardzo wyrównany i dopiero w końcówce przechyliła się szala zwycięstwa. Początek drugiego seta nie był najlepszy, ale już po chwili Sparta osiągnęła przewagę, której nie oddała do końca, wygrywając cały mecz 3:1.

W swoim ostatnim meczu Sparta zmierzyła się z AZS-em Białystok, który okazał się drużyną bardziej doświadczoną i w tie-breaku zapewnił sobie wygraną.

Warszawianki pokazały, że przygotowania idą w dobrym kierunku i w tym sezonie powinny liczyć się w rywalizacji o czołowe miejsca w pierwszej lidze.

Skład Sparty:
Karolina Polak, Ewelina Polak, Magdalena Wawrzyniak, Magdalena Gryko, Izabela Ściborska, Angelika Bulbak, Paulina Głaz, Ewa Śliwińska, Aleksandra Sikorska, Kinga Dybek, Dominika Marszałek

Wyniki:

MUKS Sparta Warszawa – KPSK Stal Mielec 1:3 (20:25, 25:21, 15:25, 16:25)
Jadar AZS Politechnika Radom – AZS Białystok 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)
Jadar AZS Politechnika Radom – MUKS Sparta Warszawa 1:3 (27:25, 21:25, 20:25, 20:25)
AZS Białystok – KPSK Stal Mielec 3:2 (25:18, 26:24, 25:27, 16:25, 15:9)
MUKS Sparta Warszawa – AZS Białystok 2:3 (16:25, 25:17, 22:25, 25:18, 12:15)
Jadar AZS Politechnika Radom – KPSK Stal Mielec 0:3 (22:25, 17:25, 16:25)