Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Koniec Smogu", czyli zaprojektuj urządzenie służące do ograniczenia niskiej emisji

MM
mat. organizatorów
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego ogłasza konkurs na projekt urządzenia służącego do ograniczenia niskiej emisji spalin. Zgłosić może się każdy, ale są pewne warunki. Urządzenie to powinno być niedrogie, uniwersalne i łatwe w obsłudze.

Konstruktorzy, wizjonerzy, uczeni będą mieli pole do popisu. Idea jest prosta, ale sam koncept wynalazku służącego do ograniczenia niskiej emisji - to nie lada wyzwanie.

Dla najlepszych organizatorzy przewidują wysokie nagrody pieniężne. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia 2017 roku. Aby aplikować, należy wysłać maila na adres [email protected], podając w treści swoje nazwisko i imię, adres korespondencyjny, mailowy oraz numer telefonu.

- Celem konkursu jest głównie ochrona środowiska, ochrona naszego zdrowia, uniknięcia karania tych osób, które nie są w stanie kupić paliwa ekologicznego, bądź drogiego pieca - mówi dr Anna Dobrowolska, prezes zarządu Fundacja Młodzi Twórcy.

Wynalazek ten powinien być przede wszystkim niedrogi, uniwersalny i łatwy w obsłudze. - Konkurs ma na celu opracowanie projektu urządzenia, które nadawałoby się do zastosowania w gospodarstwach domowych. Jednym z warunków jest także jego cena. Musi być tanie, aby każdy przeciętnie zarabiający mieszkaniec Polski mógł je zakupić - dodaje dr Anna Dobrowolska.

Jak zapowiadają organizatorzy, zwycięskie projekty doczekają się realizacji, a w przyszłości prawdopodobnie trafią pod strzechy.

Konkurs jest czteroetapowy. Pierwszy z nich przewiduje nabór osób chcących wziąć udział w konkursie. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 kwiecień 2017 r. o godz.24.00. W drugim etapie autorzy projektów urządzeń zostaną zobligowani do przesłania swoich prac. Należy to uczynić do 15 września 2017 r. na adres: Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, ul. Szczygłów 8/1, 40-533 Katowice. W trzecim z kolei etapie, autorzy najlepszych projektów zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu. Zwycięzcy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się drogą mailową lub telefoniczną. Natomiast w czwartym i ostatnim już etapie, autorzy najlepszych projektów zaprezentują swoje prace przed Kapitułą Konkursu. Autorzy muszą stawić się osobiście w wyznaczonym przez organizatora miejscu i terminie.

Warto podkreślić, że konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Organizator dopuszcza zgłoszenia prac zespołowych. Uczestnikiem może być zarówno osoba indywidualna, jak i zespół. Każdy może złożyć jedną pracę. Udział w Konkursie jest bezpłatny, a szczegółowe informacje na temat Konkursu będą ogłoszone w maju, już po zakończeniu pierwszego etapu na Konkursu.

Po zaakceptowaniu projektu przez Kapitułę Konkursu, Fundacja przewiduje wysokie nagrody pieniężne. Po uzgodnieniu z autorem zasad wykorzystania projektu i podpisaniu stosownych umów, Fundacja wystąpi do Urzędu Patentowego o opatentowanie wynalazku. Fundacja dołoży wszelkich starań, aby znaleźć producenta zaprojektowanego urządzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto