Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:0. Górnik traci szansę na puchary

Górnik Zabrze przegrał w Kielcach z Koroną 0:1 i tym samym marzenia o podium w tym sezonie prysnęły.

Piłkarze obu zespołów grali bez obciążenia koniecznością zwycięstwa, więc widzowie oglądali liczne akcje podbramkowe, momentami oblężenie bramki zabrzan. Niestety, mimo usilnych prób, w pierwszej połowie meczu piłka nie wpadła do siatki.

Nawałka: Zwycięstwo Korony zasłużone

W Koronie najbliższy strzelenia gola był Paweł Sobolewski, który po indywidualnej akcji huknął mocno z ponad 20 metrów i trafił piłką w słupek. Natomiast dla Górnika bramkę mógł zdobyć Daniel Sikorski, piłka jednak o centymetry minęła słupek bramki Korony.

W drugiej połowie powtarzające się ataki kielczan na bramkę zabrzan, zakończyły się sfaulowaniem Grzegorza Lecha przez Grzegorza Bonina, a karnego wykorzystał Andrzej Niedzielan. Zdobył prowadzenie dla Korony, i jednocześnie poprawił swój dorobek bramkowy w klasyfikacji strzelców ekstraklasy.

Piłkarze Górnika także mieli doskonałe okazje do strzelenia gola. Najpierw Robert Jeż kopnął piłkę obok słupka, a później Grzegorz Bonin, będąc sam na sam ze Zbigniewem Małkowskim, kopnął piłkę wprost w bramkarza Korony.