KSZO 1:2 GKS. Pierwsze zwycięstwo GieKSy na wyjeździe!

Marcin Szczepański / ivan
Karolina Tkaczyk, Ekstraklasa.net
Dzięki bramkom Michała Zielińskiego w 22 i 73 minucie, katowicki GKS w końcu wygrał na wyjeździe. Dzięki trzem punktom wywalczonym w Ostrowcu Świętokrzyskim udało się zrównać punktami z drużynami, będącymi nad strefą spadkową.

Pierwsza połowa toczyła się w raczej sennym tempie, na co wpływała między innymi zła, deszczowa pogoda i rozmokłe boisko. Akcje obu ekip nie kleiły się i było widać, że goście i gospodarze to obecnie na pewno nie zespoły z czołówki. Oba zespoły na boisku zostawiły jednak sporo zdrowia, ponieważ za wszelką ceną chciały wydostać się ze strefy spadkowej.

W pierwszych minutach kilka okazji do interwencji. Pierwsza groźna sytuacja bramkowa miała miejsce w 22. minucie i od razu przyniosła gola. Zieliński wykorzystał dobre dośrodkowanie Dziedzica i wyprowadził gości na prowadzenie. Do przerwy więcej bramek nie było, a Gieksie na pewno przypomniał się mecz z ŁKS, kiedy też prowadzili do połowy 1:0.

Po zmianie stron GKS nie oddał inicjatywy i w pierwszych minutach groźnie zaatakował. Później gra się wyrównała i swoje szanse miało KSZO. Kiedy wydawało się, że scenariusz sprzed tygodnia może się powtórzyć ponownie uderzyła Gieksa. Sadowski, który na boisko wszedł w drugiej połowie dobrze obsłużył podaniem Zielińskiego. Ten minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Katowiczanie zafundowali sobie jednak nerwowa końcówkę. W 88. minucie kontaktową bramkę zdobył Paweł Kapsa i GKS to ostatnich sekund drżał o trzy punkty. Ostatecznie jednak to podopieczni Wojciecha Stawowego zwyciężyli w spotkaniu na dnie i odskoczyli od ostatnich zespołów w I lidze na 3 punkty.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-2 GKS Katowice