MŚ w siatkówce: Kuba - Tunezja. 5 setów i piękne cheerleaderki

Kuba pokonała w Katowicach Tunezję 3:2 (16:25, 25:20, 25:23, 20:25, 15:13) w pierwszym sobotnim meczu grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy. Ozdobą meczu, oprócz 5 setów był również występ zespołu cheerleaderek. Zobaczcie zdjęcia.

Tunezyjczycy walczyli w sobotę o swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo i punkt. W pierwszym secie bardzo łatwo ograli nieco chyba zaskoczonych rywali do 16.

Kiedy na boisku trwała walka o każdy punkt, tuż obok służby medyczne udzielały pomocy mdlejącemu opiekunowi ekipy tunezyjskiej. Spadł mu przypadkowo na głowę mikrofon, a ponieważ rozcięta skóra wymagała zszycia, został odwieziony do szpitala.

W drugiej partii wicemistrzowie świata nie bez trudu doprowadzili do remisu. Jeszcze twardsze warunki postawili tunezyjscy siatkarze rywalom w trzecim secie, rozstrzygniętym przez zespół kubański dopiero w nerwowej końcówce.

Ambitnie walcząca drużyna z Afryki nie rezygnowała. Dzięki dobrej grze w obronie, tudzież błędom po drugiej stronie siatki, doprowadziła do tie-breaka. Ku ogromnej radości niewielkiej, ale barwnej i głośnej, grupki swoich sympatyków.

Decydujący set też przyniósł wyrównaną grę, zakończoną zwycięstwem młodej drużyny Kuby