Nawałka: To nie jest jeszcze drużyna do walki o najwyższe cele [VIDEO]

Ivan
Materiały prasowe
- To nauczka na przyszłość, że musimy zejść na ziemię i włożyć jeszcze więcej pracy w nasze przygotowania. To nie jest jeszcze drużyna do walki o najwyższe cele - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Adam Nawałka. Górnik w sobotę przegrał we Wrocławiu 0:4.

Adam Nawałka: - Zdecydowane zwycięstwo Śląska jest poparte zarówno grą jak i stałymi fragmentami gry. Wiedzieliśmy o tych atutach, poświęciliśmy dużo czasu na analizę, ale jak się okazuje za mało. Musimy wyciągnąć wnioski i starać się poprawić.
Śląsk kontrolował grę od pierwszych minut. Był fragment, kiedy przejęliśmy inicjatywę, ale zabrakło wykończenia akcji. Niewiele zabrakło Zahorskiemu, ale chwilę potem straciliśmy gola na 3:0 i było po meczu. To nauczka na przyszłość, że musimy zejść na ziemię i włożyć jeszcze więcej pracy w nasze przygotowania. To nie jest jeszcze drużyna do walki o najwyższe cele.
Próbowaliśmy gry strefą, jak i jeden na jednego. Bramki po stałych fragmentach gry tracimy w dalszym ciągu.

Orest Lenczyk: - Zdobyliśmy szybko bramki i zmusiliśmy Górnika do ataku pozycyjnego. Po przechwytach stwarzaliśmy sobie sytuacje i strzelaliśmy bramki. Zawodnicy włożyli w ten mecz sporo sił. Kolejne bramki były dowodem na to, że mecz trwa 90 minut. Za tydzień gramy z Ruchem i mamy szansę mieć już 19 punktów. Później mamy trudne spotkania z Arką i Jagiellonią. Mecz z liderem pokaże nam w którym jesteśmy miejscu.