Niesamowita końcówka GieKSy. W pięć minut odwrócili losy spotkania

ivan / Tomasz Kuczyński
Piłkarze GKS wygrali w Szczecin
Piłkarze GKS wygrali w Szczecin Łukasz Piotrowski, Ekstraklasa.net
Kolejne niesamowite spotkanie rozegrała katowicka GieKSa. Tym razem drużyna z naszego regionu grała w Szczecinie. Na pięć minut przed końcem Pogoń prowadziła 3:1, by przegrać 3:4! Tym spotkaniem rozpoczęła się ostatnia jesienna kolejka zaplecza Ekstraklasy.

Piłkarze GKS-u Katowice chcieli zakończyć jesień w I lidze trzema wygranymi z rzędu i cel zrealizowali. Trzy punkty w Szczecinie zostały zdobyte dzięki niesamowitej końcówce GieKSy, która przegrywała 1:3!

GKS za sprawą Przemysława Pitrego objął prowadzenie. Pogoń szybko wyrównała - Andrzeja Wiśniewskiego strzałem głową pokonał Bartosz Ława.

Na początku drugiej połowy Ława dał prowadzenie Pogoni, kończąc akcję Piotra Petasza. Znany z Ruchu Chorzów i Piasta Gliwice "Peti" podwyższył na 3:1 wykorzystując rzut karny. Wcześniej bramkarz gości sfaulował Mikołaja Lebedyńskiego.

GieKSa walczyła jednak do końca - najpierw rezerwowy Bartosz Karwan dobił strzał Michała Zielińskiego. W końcówce wyrównał z karnego Janusz Dziedzic (jedenastka podyktowana została za faul na Rafale Sadowskim). Gola na wagę wygranej w drugiej minucie doliczonego czasu zdobył wprowadzony Gabriel Nowak!

Pogoń Szczecin 3-4 GKS Katowice
Bartosz Ława 22, 48, Piotr Petasz 61 (k) - Przemysław Pitry 21, Bartosz Karwan 85, Janusz Dziedzic 88 (k), Gabriel Nowak 90

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Tomasz Rydzak, Krzysztof Hrymowicz, Omar Jarun, Łukasz Matuszczyk - Maksymilian Rogalski (74 Marcin Juszczak), Dariusz Zawadzki (78 Olgierd Moskalewicz), Robert Mandrysz, Bartosz Ława, Piotr Petasz - Mikołaj Lebedyński (63 Maciej Ropiejko).
GKS: Andrzej Wiśniewski - Paweł Olkowski, Wojciech Szala, Jacek Kowalczyk, Tomasz Sokołowski - Grzegorz Goncerz (70 Bartosz Karwan), Piotr Plewnia, Janusz Dziedzic, Przemysław Pitry (86 Gabriel Nowak), Krzysztof Kaliciak (58 Rafał Sadowski) - Michał Zieliński.

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice). Widzów: 600.
Żółte kartki: Lebedyński, Mandrysz, Jarun - Goncerz, Wiśniewski.