Pierwsza porażka 1. FC Katowice w A klasie

W niedzielne popołudnie szczęście sprzyjało piłkarzom z Siemianowic. Na swoim boisku pokonali drużynę 1. FC Katowice 3:0. Zobacz fotogalerię z meczu.

Początek spotkania nie wskazał drużyny wyraźnie lepszej. Obydwie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do oddania strzału. W 23 minucie kapitalnym strzałem głową na bramkę przeciwnika popisał się Tomasz Pękacz, zabrakło tylko szczęścia i piłka o centymetry minęła bramkę przeciwnika. Kilka minut później szczęście dopisało piłkarzom z Siemianowic i Jan Sitko pierwszy raz musiał wyciągać piłkę z siatki.

Druga połowa, mimo szaleństw pod bramką gospodarzy Macieja Domisiewicza i Olafa Dylonga nie przyniosła 1. FC Katowice upragnionego gola. Ostatecznie bramkarz katowickiej drużyny musiał jeszcze dwukrotnie wyjmować futbolówkę z siatki.

Drużynę 1. FC Katowice w tym meczu poprowadził nowy trenerKrzysztof Ziemba, który zastąpił na stanowisku Dariusza Wolnego.

Następne spotkanie 1. FC Katowice rozegra na własnym boisku w Szopienicach, w środę o godzinie 16:30, przeciwnikiem będzie Urania II Ruda Śląska.