Piłka nożna: Udany weekend świętochłowickich klubów [foto]

Przemysław
Przemysław
Tak dobrego weekendu piłkarskie kluby ze Świętochłowic nie odnotowały od dłuższego czasu. Obie ekipy wygrały swoje spotkania i ich sytuacja w tabeli wygląda coraz lepiej.

Do sporej niespodzianki doszło na boisku OSiR-u Skałka, gdzie miejscowy Śląsk Świętochłowice rozgromił drużynę Ogrodnika Cielmice aż 7:1! Tak wysokiego zwycięstwa kibice Śląska już chyba nie pamiętają. Dzięki tej wygranej, Świętochłowiczanie mają na swoim koncie 21 punktów i do Ogrodnika tracą tylko jedno oczko. Niestety w tabeli ligi okręgowej podopieczni Antoniego Jojko nadal plasują się na przedostatniej pozycji. W przyszłym tygodniu, Śląsk zagra na wyjeździe z zajmującym dwunaste miejsce w tabeli Orłem Mokre Mikołów.

Śląsk Świętochłowice - Ogrodnik Cielmice 7:1
Bramki: Płaza, Jaskuła, Cuda(s), Gawenda, Fruehmark[3]- Klimas

Dobry występ zanotowali także zawodnicy Naprzodu Lipiny. Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację, ponieważ gospodarze przegrywali z ostatnim w tabeli A-Klasy, Hetmanem Katowice 0:1. Druga połowa należała jednak do Naprzodu, który strzelił dwie bramki i odniósł 14 zwycięstwo. Z boiskowych wydarzeń warto jeszcze odnotować niewykorzystany karny ekipy z Katowic. Świetną interwencją popisał się bramkarz lipinian, Robert Serek i uratował swój zespół przed utratą drugiej bramki.

Po wygranej w 19. kolejce z Hetmanem 22 Katowice, podopieczni Jerzego Kuczery zajmują pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek A-Klasy. Awans na fotel lidera zawdzięczają zwycięstwu w sobotnim spotkaniu i porażce Rozwoju II Katowice, który przed tą kolejką miał dwa punkty przewagi nad świętochłowicką drużyną. W 20. kolejce Naprzód zmierzy się w Katowicach z plasującymi się na trzecim miejscu rezerwami GKS-u. Ten mecz może zadecydować o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Naprzód Lipiny - Hetman 22 Katowice  2:1

Bramki: Grzesik[2]