Piotr Żyła wywiady [WIDEO, ZDJĘCIA]. Nasz skoczek robi furorę

M I
M I
Znakomitymi skokami na mamuciej skoczni w Planicy Piotr Żyła zakończył bardzo udany sezon skoków narciarskich. Zawodnik Wisły Ustronianki zajął w klasyfikacji generalnej 15 miejsce!

Końcówka sezonu naszego zawodnika była wyśmienita. 17 marca w Oslo Piotr Żyła wygrał swoje pierwsze w historii zawody Pucharu Świata. Było to też jego pierwsze podium. Na najwyższym stopniu stanął wspólnie z austriackim mistrzem - Gregorem Schlierenzauerem.

Kilka dni później w pierwszym indywidualnym konkursie w Planicy zajął trzecie miejsce. W drugim konkursie był piąty.

Ostatecznie sezon zakończył na 15 miejscu, z 485 punktami na koncie.

Jeszcze lepiej zaprezentował się w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w lotach narciarskich, gdzie zajął ósme miejsce. Na mamutach zdobył równo 200 punktów i tym samym został najwyżej sklasyfikowanym w tym sezonie Polakiem. Kolejnego Kamila Stocha wyprzedził o dwa punkty.

Według doniesień Polskiej Agencji Prasowej Żyła w tym sezonie zarobił 57 500 franków szwajcarskich. W przeliczeniu na złotówki ok. 195 tysięcy złotych [średni kurs franka na dzień 25 marca wynosił 3,40 zł]

Żyła zapisał się w tym sezonie w pamięci kibiców nie tylko wspaniałymi skokami ale również swoimi zabawnymi i optymistycznymi wypowiedziami, które wprawiały w zaskoczenie większość kibiców skoków narciarskich.

Piotr Żyła to również bardzo aktywny użytkownik serwisu Facebook, na którym ma 235 tysięcy fanów.