Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PlusLiga: MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Bielsko-Biała 1:3 [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
Jakub Jaźwiecki, Dziennik Zachodni
Derbowy mecz był popisem bielszczanek, które zdobyły w Dąbrowie Górniczej komplet punktów. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Po tęgim laniu jakie siatkarkom z Bielska sprawiły Muszynianka oraz azerska drużyna Rabita Baku, mistrzynie Polski wreszcie odniosły zwycięstwo. W 3. kolejce PlusLigi Kobiet bielszczan-ki pokonały w Dąbrowie Górniczej trzecią drużynę poprzedniego sezonu Tauron MKS 3:1.

- To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - stwierdziła po meczu Iwona Waligóra. - Początek meczu nie toczył się po naszej myśli, cieszę się, że mogłam wejść na boisko, uspokoić trochę grę i pomóc drużynie odnieść zwycięstwo - nie kryła radości przyjmująca BKS Aluprof.

W zupełnie innych nastrojach były po meczu siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Dobry początek w ich wykonaniu mocno zaostrzył apetyt na ligowe zwycięstwo, tymczasem okazało się, że podopieczne Waldemara Kawki musiały przełknąć gorycz porażki.

- Nie tak miał wyglądać ten mecz, miałyśmy odrzucić rywalki od siatki, ale tak było tylko w pierwszym i trochę w drugim secie - żałowała Joanna Szczurek, kapitan Tauronu. - Szkoda, że nie mamy nawet punktu.

Mecz dwóch medalistów poprzedniego sezonu zapowiadał się bardzo ciekawie. Obie drużyny nie zawiodły, choć ocenę tego spotkania obniża duża ilość błędów. Popełniały je zawodniczki zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie siatki. Podopieczne Grzegorza Wagnera miały problemy, nie po raz pierwszy, z przyjęciem zagrywki.

- To nasz stary grzech, powtarzający się już po raz któryś i z którym staramy się walczyć - przyznaje Waligóra. - Musimy nad tym elementem trenować, poprawiać go, ale nie mamy kiedy. Przecież na mecz z Dąbrową przyjechałyśmy prosto z Baku. Do tego dochodzi jeszcze stres i wychodzi jak wychodzi - dodała siatkarka BKS.

W pierwszym secie przez cały czas dąbrowianki utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie i dopiero pod koniec BKS zdołał wyrównać (20:20), by w końcu zadać decydujący cios. Wydawało się, że również drugi set będzie należał do bielszczanek, które prowadziły 5:1. MKS szybko jednak odrobił straty, a potem sam uzyskał bezpieczną przewagę i wygrał seta 25:18.

To jednak było wszystko, co zwojował zespół z Dąbrowy Górniczej. Dwa następne sety należały do BKS. - Cieszę się, że dziewczyny zdołały się podnieść. Mam nadzieję, że to początek naszego marszu w górę - przyznał trener Wagner.

3. kolejka PlusLigi Kobiet
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof BKS Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 25:18, 20:25, 21:25)

MKS Haładyn, Lis, Żebrowska, Ikić, Skowrońska, Plchotova, Strasz (libero) oraz Pura, Liniarska, Szczurek, Muhlsteinova
BKS Ciaszkiewicz, Frąckowiak, Okuniewska, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Wojtowicz, Waligóra, Kaczmar, Matusiak

POZOSTAŁE WYNIKI
Organika Budowlani Łódź - Stal Mielec 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 23:25),
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0 (25:18, 25:22, 25:13),
Centrostal Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:20, 19:25, 25:17, 25:21),
ATOM Trefl Sopot - AZS Białystok (dziś o godz. 20.00)