Podbeskidzie - GKS 2-0 [ZDJĘCIA]. Górale wygrywają derby

Marcin Szczepański, ivan / FOTO: Mikołaj Suchan
Podbeskidzie Bielsko Biała wygrało derbowy pojedynek z GKS-em Katowice 2-0. Dzięki temu po 22. kolejkach mają tyle samo punktów co lider z Łodzi.

Na mecz do Bielska katowiczanie jechali mając na celu zrewanżować się za blamaż na własnym stadionie w rundzie jesiennej, kiedy przegrali z "Góralami" 1:6. Podbeskidzie miało przed spotkaniem jednak jeszcze większą motywację. Swój mecz wygrał wcześniej ŁKS uciekając bielszczanom na trzy punkty, a depczący po piętach uciekającej dwójce Piast Gliwice przegrał swój mecz z Flotą Świnoujście. Nadarzała się więc dobra okazja by zrobić kolejny krok do awansu do ekstraklasy.

Jacek Kowalczyk, kapitan GKS-u Katowice: to my dominowaliśmy w meczu z Podbeskidziem

Spotkanie rozpoczęło się nieprzyjemnie dla GKS, ponieważ już w 5. minucie urazu nabawił się Tomasz Hołota i musiał zejść z boiska. Kilka minut później napór Podbeskidzia od pierwszych minut przyniósł efekty. Po rzucie rożnym na prowadzenie wyprowadził Podbeskidzie Sylwester Patejuk, wprawiając kibiców zgromadzonych na stadionie w euforię.

Po stracie bramki katowiczanie nie podłamali się, próbując w pierwszej połowie jeszcze odpowiedzieć. GKS często strzelał na bramkę, starał się atakować, jednak bramkarz gospodarzy Richard Zajac był dobrze dysponowany.

Sylwester Patejuk: Ostatnio strzeliłem gola wtedy, kiedy... grałem

Dobrą dyspozycją w spotkaniu wykazał się także golkiper gości, Jacek Gorczyca, który w co najmniej kilku sytuacjach ratował swój zespół przed utratą kolejnych bramek. Skapitulował dopiero w końcówce meczu. W 86. minucie wejście smoka zanotował Sebastian Ziajka, który zmienił Roberta Demjana. Po podaniu drugiego dzisiaj zmiennika, Adama Cieślińskiego podwyższył wynik na 2:0.

Podbeskidzie z przebiegu spotkania miało więcej dobrych sytuacji, a GKS ratowały między innymi słupek i poprzeczka. Katowiczanie także mieli swoje okazje i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o lepszy rezultat.

Zawiedziony porażką był po meczu Jacek Kowalczyk. - Szkoda, bo graliśmy dobrą piłkę, stwarzaliśmy sytuacje, jednak niestety nic nie wpadło. Podbeskidzie o dwie bramki było lepsze, ale z gry to my chyba byliśmy lepsi - stwierdził po meczu kapitan GKS.

Wkrótce bogata fotogaleria ze spotkania w Bielsku-Białej!

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 GKS Katowice
1:0 Sylwester Patejuk 12
2:0 Sebastian Ziajka 85

Podbeskidzie: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Juraj Dancik, Bartłomiej Konieczny, Michał Osiński - Dariusz Łatka, Frantisek Metelka, Dariusz Kołodziej, Maciej Rogalski (86. Piotr Malinowski) - Robert Demjan (81. Sebastian Ziajka), Sylwester Patejuk (55. Adam Cieśliński).

GKS: Jacek Gorczyca - Tomasz Sokołowski, Wojciech Szala, Jacek Kowalczyk, Mateusz Niechciał - Grzegorz Goncerz, Kamil Cholerzyński, Tomasz Hołota (5. Piotr Piechniak; 55 Krzysztof Kaliciak), Janusz Dziedzic, Bartłomiej Chwalibogowski (76. Tomasz Mazurkiewicz) - Paweł Olkowski.

Żółte kartki: Demjan - Piechniak, Goncerz. Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce).

Czytaj zapis relacji LIVE z tego meczu!

TABELA I LIGI PO SOBOTNICH MECZACH:
Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

21 4 4 13 14-28 16 -14

Jakie są Wasze wrażenia po meczu? Zaskoczył Was wynik, gra zespołów? Skomentujcie!