Polki pokonały Słowaczki w meczu eliminacyjnym do ME w piłce nożnej kobiet

Magdalena Kutynia
Polska reprezentacja piłkarek nożnych wygrywa mecz eliminacyjny ze Słowaczkami. Awans do Mistrzostw Europy zbliża sie wielkimi krokami, a tyski stadion piłkarski pobija kolejny rekord frekwencji!

Polki wygrały ze Słowaczkami w drugim meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2017 w piłce nożnej kobiet. Spotkanie rozegrane było w czwartek, 22 października na stadionie w Tychach i zakończyło się wynikiem 2:0.
Polska reprezentacja od pierwszych minut grała bardzo ofensywnie i konstruowała całą masę akcji. Już w ’18 minucie padł gol, który strzeliła Natalia Chudzik. – Pierwsza bramka dodała nam niesamowitej pewności siebie – powiedziała po meczu piłkarka. – Taki był nasz plan, by jak najszybciej zdobyć prowadzenie w meczu, a potem już grać z poczuciem komfortu psychicznego – wyjaśniłła.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:0. Po przerwie, Słowaczki przejęły kontrole nad piłką. Kilka razy oddały strzał na polską bramkę, ale każdorazowo bezskutecznie. W ’63 minucie, drugą bramkę dla polskiej reprezentacji zdobyła Dominika Grabowska, która kilka minut wcześniej weszła na boisko. – Była to przepiękna, dynamiczna akcja, w której Ewa Pajor doskonale dograła piłkę skrzydłowej, a skrzydłowa oddała znakomity strzał na bramkę– skomentował Wojciech Basiuk, selekcjoner polskiej reprezentacji. – Myślę, że nad takimi szybkimi, skutecznymi kombinacjami musimy pracować. Dzięki nim możemy wygrywać wszystkie spotkania. Obie bramki zdobyte przez moje piłkarki były świetne. Pokazaliśmy, że stać nas na wiele – dodał. Słowacka reprezentacja nie była już w stanie do końca spotkania odrobić zaległości. To biało-czerwone zyskały trzy punkty na drodze swych starań o awans do ME.

Przypomnijmy, że Polski trafiły do Grupy 4, w której ich rywalkami są: Szwedki, Dunki, Słowaczki i Mołdawianki. W pierwszym eliminacyjnym meczu nasza reprezentacja przegrała na wyjeździe z wyżej notowaną Szwecją - 0:3. Mecz na stadionie w Goeteborgu oglądało 5282 widzów. Warto dodać, że spotkanie rozegrane na stadionie w Tychach oglądało 6041 osób. Jest to rekord frekwencji w historii meczów piłki nożnej kobiet w Polsce. - Tyska publiczność w ostatnim czasie już nie raz udowodniła, że pobijanie rekordów frekwencji nie jest jej obce – powiedział Michał Rus, rzecznik spółki Tyski Sport S.A.

Nowy Stadion Miejski Tychy po raz pierwszy stał się areną oficjalnego spotkania, które odbyło się pod egidą UEFA. – Gra na takim stadionie, przy tak wspaniałej publiczności i przy tak głośnym dopingu to dla nas wielkie wyróżnienie – mówił trener Basiuk. – Taka otoczka jest dla moich piłkarek czymś nowym. Na szczęście presja zadziałała na nie pozytywnie.

Następne spotkanie eliminacyjne polska reprezentacja piłkarek nożnych zagra 27 listopada z Mołdawią. - Mierzymy wysoko - oznajmiła na konferencji prasowej Natalia Chudzik. - Jak tylko zakwalifikujemy sie do Mistrzostw Europy, postawimy sobie kolejne ambitne cele - zapewniła.