Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Polonia Bytom - GKS Bełchatów 1:1. GKS był do pokonania [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Piotr Szymański FOTO: Mikołaj Suchan
W pierwszym spotkaniu tej wiosny przy Olimpijskiej w Bytomiu, miejscowa Polonia zremisowała 1:1 z GKS-em Bełchatów. Gospodarzy wyprowadził na prowadzenie Łukasz Tymiński w 52. minucie, a kwadrans później wyrównał Dawid Nowak.

Mecz prowadzi sędzia z Warszawy, Marcin Borski. Ten arbiter w obecnym sezonie nie sędziował spotkań Polonii Bytom, natomiast był rozjemcą jednego meczu GKS-u, 26 września z Wisłą Kraków.

Po pierwszych minutach z niewielką przewagą bełchatowian, coraz więcej animuszu zaczynają nabierać piłkarze Roberta Góralczyka. Przebudzili się również kibice gospodarzy i rozpoczęli doping dla swoich piłkarzy. Wcześniej na stadionie Polonii słychać było przede wszystkim sporą grupę fanów GKS-u.
Mecz od pierwszych minut toczony jest w szybkim tempie. Akcje co rusz przenoszą się spod jednej pod drugą bramkę. Na pewno może to podobać się zgromadzonym przy zimowej aurze kibicom.

Gra regularnie przenosi się z jednaj na drugą połowę, jednak cały czas bez konkretnych sytuacji bramkowych. Większość zagrań w pole karne zarówno GKS, jak i Polonii kończy się przechwytem obrońców, bądź piłka ląduję w rękach bramkarza. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy.

W 53. minucie obsłużony doskonale przez Radzewicza zagraniem w pole karne, Tymiński bez problemu pokonał bramkarza gości. Polonia na prowadzeniu!
GKS nie dość, że przegrywa, to jeszcze będzie musiał resztę meczu grać w osłabieniu. Drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał w 64. minucie Bocian.

Rozmowa z Łukaszem Tymińskim, strzelcem pierwszej bramki dla śląskich klubów na wiosnę

Jednak cztery minuty później goście po rzucie rożnym doprowadzili do wyrównania. Do piłki w polu karnym doszedł niepilnowany Buzała, który zgrał ją do Nowaka, a ten bez problemów pokonał Kiełpina.

Polonia Bytom 1-1 GKS Bełchatów
Łukasz Tymiński 53 - Dawid Nowak 68

Polonia: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Marcin Radzewicz, Marcin Dziewulski, Łukasz Tymiński, David Kobylík, Dariusz Jarecki (69. Blazej Vascak) - Grzegorz Podstawek (76. Przemysław Trytko).

GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Maciej Mysiak,Marcin Drzymont, Mate Lacić, Grzegorz Fonfara - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran, Łukasz Bocian, Mateusz Cetnarski (77. Szymon Sawala), Maciej Małkowski (66. Paweł Buzała) - Dawid Nowak (90. Grzegorz Kuświk).

Żółte kartki: Hanek, Chomiuk - Bocian, Mysiak. Czerwona kartka: Łukasz Bocian (64. minuta, Bełchatów, za drugą żółtą).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 2500.