Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porodówki w woj. śląskim. Sprawdziliśmy, gdzie urodzisz w komfortowych warunkach. Poznaj placówki, które cieszą się największym zaufaniem

RED
Gdzie rodzić w województwie śląskim? Porodówki prześcigają się w propozycjach dla przyszłym mam. 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Gdzie rodzić w województwie śląskim? Porodówki prześcigają się w propozycjach dla przyszłym mam. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE pixabay.com
MACIERZYŃSTWO: Wybór szpitala to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć kobieta w ciąży. Szczególnie, gdy rodzimy w czasie pandemii. Na szczęście, pomimo restrykcji, część szpitali dopuszcza z powrotem porody rodzinne. W naszym regionie przybywa także miejsc, które mogą pochwalić się nie tylko opieką medyczną na najwyższym poziomie, ale także coraz lepszym wyposażeniem, gwarantującym intymność podczas porodu. Gdzie zatem rodzić w województwie śląskim? Zobaczcie naszą galerię i zaplanujcie, gdzie przyjdzie na świat Wasze dziecko.

Poród na łóżku porodowym, albo w wodzie. W osobnej sali, z dostępem do "własnej" łazienki. Parawany odgradzające ciężarne panie na porodówce odchodzą do lamusa. Kolejne szpitale z oddziałami położniczymi coraz częściej, obok wysokiej klasy sprzętu i doświadczonego personelu, mają na uwadze także komfort pacjentki. Tak przecież ważny, w przypadku ciężarnych.

Szpital Powiatowy w Zawierciu poza dwoma salami porodowymi, w tym jedną przystosowaną do porodu rodzinnego, udostępnił świeżo upieczonym mamom także pokój laktacyjny, dla kobiet, które potrzebują ściągnąć pokarm i chciałyby zrobić to na osobności.

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu remont przeszły sale przedporodowe. Wyglądają teraz niczym zacisze domowe, tyle że z aparaturą do USG. Ściany nie są białe, a ozdobione fototapetą w pastelowych barwach, są też meble domowe i dodatki: lampy, obrazy i świeczki, które nadają pomieszczeniu przytulnej atmosfery.

Ciężarne mogą teraz wcześniej ustalić plan porodu, w którym określają swoje oczekiwania wobec niego, m.in. czy chcą skorzystać z dostępnych form znieczulenia okołoporodowego, zarówno tych niefarmakologicznych, jak i farmakologicznych. Mogą też zdecydować się na indywidualną opiekę okołoporodową. Co ważne, pomimo pandemii sporo placówek nadal praktykuje porody rodzinne. Towarzyszący rodzącym poddawani są jedynie testom na obecność koronawirusa. Gdy test ma wynik negatywny, mogą towarzyszyć pacjentkom.

Porodówki w Polsce w ostatnim czasie przeszły ogromną przemianę. Jeszcze kilka lat temu, zwłaszcza niektóre, były wstydem polskiej medycyny. Dochodziło w nich do wielu zaniedbań i dramatów i choć wielu niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji nie da się niestety uniknąć także dzisiaj, to szpitale robią teraz wszystko, aby poród był bezpieczny i zachował się jako najwspanialsze wspomnienie w życiu nowo upieczonych rodziców.

Przygotowując naszą galerię porodówek w regionie spojrzeliśmy także w oceny samych mam zamieszczone na portalu Fundacji „Rodzić po Ludzku”. Kobiety mogą tam swobodnie dzielić się swoimi opiniami na temat przygotowań oraz tego, jak przebiegł sam poród i jak wyglądała opieka tuż po nim. Zobaczcie, jak wyglądają sale przed- i porodowe na oddziałach szpitali w woj. śląskim. Czekamy na Wasz opinie. Jeśli w zestawieniu brakuje placówki, w której rodziłaś, a która godna jest polecenia, zapraszamy do kontaktu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto