Praca w śląskiej policji. W tym roku przyjętych będzie ponad 550 osób!

zal/mat. policji
Zdjęcia z wystawy "NOWOCZESNA POLICJA W OBIEKTYWIE"
Zdjęcia z wystawy "NOWOCZESNA POLICJA W OBIEKTYWIE" mat. policji
Znane już są terminy i limity przyjęć do pracy w policji. W tym roku do pracy w policji w woj. śląskim przyjętych ma być ponad pół tysiąca osób! Zainteresowani?

Praca w śląskiej policji. W tym roku przyjętych będzie ponad 550 osób!

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w roku 2016. Zgodnie z tą informacją w bieżącym roku szeregi policji śląskiego garnizonu zasili ponad pół tysiąca stróżów prawa.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub w wyniku przeniesienia do rezerwy).

Terminy i limity przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2016 roku zostały przez Komendanta Głównego Policji określone dla województwa śląskiego następująco:

7 marca

-

140 osób
6 czerwca

120 osób
12 września

-

152 osoby
28 listopada

-

140 osób.

Spośród kandydatów preferuje się dodatkowymi punktami (w ilości jak niżej) osoby posiadające następujące wykształcenie lub umiejętności:

WYMAGANE DOKUMENTY DO ROZPOCZĘCIA POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO:

podanie o przyjęcie do służby,
wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby – część A i B
kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu),
kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej

kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały do wglądu),
książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową i dowód osobisty (oba dokumenty do wglądu).

Dokumenty składa się osobiście w komórkach kadrowych komend miejskich/powiatowych Policji województwa śląskiego w godzinach ich urzędowania.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie