Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ministerstwo Gospodarki. W programie znalazły się między innymi konferencje i seminaria na temat wsparcia ekspertów i wykorzystania funduszy UE, a także możliwość konsultacji biznesowych z ekspertami. Jako ekspert, w paru panelach uczestniczył prezes katowickiego WFOŚiGW Andrzej Pilot. Pracownicy katowickiego Funduszu, zajmujący się funduszami europejskimi, przekazywali informacje na temat likwidacji niskiej emisji przy wykorzystaniu pieniędzy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie finansowej na lata 2014- 2020.
Zainteresowanie było duże. I nic w tym dziwnego, bo śląski Fundusz jest jedyną w kraju instytucją wdrażającą program walki z niską emisją. W przypadku pozostałych regionów, rolę tę pełni NFOŚiGW. Ale nie tylko o walkę ze smogiem pytano, lecz także o gospodarowanie unijnymi środkami z POIiŚ. Katowicki Fundusz ma to „w małym palcu”. Przykłady można mnożyć, praktycznie podczas każdego posiedzenia zarządu zapada decyzja o dofinansowaniu jakiegoś projektu. Dziś może jeden przykład: „Porządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pisarzowice na terenie gminy Kozy”, czyli modernizacja oczyszczalni ścieków i zwiększenie liczby osób korzystających z podłączenia do nowej sieci kanalizacyjnej.
Umowa jest już podpisana. Koszt całkowity projektu wyniesie: 8.124.827,30 zł, kwota dofinansowania z UE to: 4.606.031,40 zł. Za te pieniądze wybudowana będzie sieć kanalizacji sanitarnej o długości 1,78 km wraz z przepompownią ścieków i rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Pisarzowicach.
Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?