Adrian Leks
Adrian Leks
Ruch Chorzów kibice
Ruch Chorzów kibice Archiwum MM
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski Ruch Chorzów zremisował u siebie z Legią Warszawa 1:1.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do Niebieskich, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, a jedna zakończyła się sukcesem. W 15 minucie dobre podanie Wojciecha Grzyba wykorzystał Arkadiusz Piech, który uprzedził obrońcę Legii i strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę dał prowadzenie Ruchowi.

Po zmianie stron to goście z Warszawy zaczęli dominować na boisku. Na efekty  takiej gry długo nie trzeba było czekać, bo już w 54 minucie Marcin Komorowski wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul bramkarza Ruchu na Miroslavie Radoviciu. Legia miała jeszcze swoje szanse na zmianę rezultatu, ale ostatecznie w Chorzowie padł remis.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane za dwa tygodnie w Warszawie.

Ruch Chorzów – Legia Warszawa 1:1 (1:0)

Piech 15 – Komorowski 54 (karny)

Ruch: Perdijić, Djokić, Stawarczyk, Grodzicki (46 Szyndrowski), Derbich, Grzyb (70 Olszar), Malinowski (74 Jankowski), Straka, Komac, Janoszka, Piech
Legia: Skaba, Wawrzyniak, Komorowski, Astiz, Knezević, Gol (46 Manu), Borysiuk, Radović, Cabral, Kucharczyk (79 Wolski), Hubnik.

Widzów: 3000.

Masz zdjęcia to tego materiału? Wyślij na adres [email protected] lub skorzystaj z aplikacji MoDO.

MoDO (Mobilny Dziennikarz Obywatelski) to program na telefony komórkowe. Dzięki niemu w prosty sposób możesz przesłać do nasze redakcji zdjęcia i materiały wideo. Kiedy i jak używać MoDO? Sprawdź w naszym serwisie specjalnym

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0