Reprezentanci powiatu na czołowych pozycjach w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20

Maciej Krajewski
W połowie lutego w Toruniu odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20. Na zawodach w dobrym stylu pokazali się reprezentanci powiatu kartuskiego, najbliżej podium zaś był Szymon Treder z ZSP w Przodkowie.

W dniach 14-16 lutego w Toruniu odbywały się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20. Do rywalizacji stanęli także reprezentanci powiatu kartuskiego, zajmując czołowe miejsca w biegach.

Nowy rekord życiowy na zawodach ustanowił Daniel Marsz z GKS Cartusia Kartuzy. Z czasem 9:04,42 zajął on 8. miejsce w biegu na 3000 m juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowały się też Wiktoria Mikołajewska (GKS Żukowo), oraz Julia Gruchała, które odpowiednio w biegu na 1500 m juniorek i 1000 m juniorek młodszych zajęły 10. miejsca.

Najbliżej podium uplasował się Szymon Treder, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Po zdobyciu tydzień wcześniej brązu na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, w finale B biegu na 60 m przez płotki zajął on 4. miejsce, ustanawiając jednocześnie swój rekord życiowy - 8,87 sekund.

(info: nadesłane)