Reprezentant Polski pogrążył Górnika [Zdjęcia]

Adrian Leks
Adrian Leks
Przemek Wałczyński/MM Poznań
Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z Lechem Poznań 0:1, a autorem zwycięskiej bramki został Rafał Murawski.

Spotkanie miało zostać rozegrane na początku marca, ale przełożono je z powodu żałoby narodowej ogłoszonej po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami.

Kolejorz zwycięskiego gola strzelił w drugiej połowie i zawodnicy Adama Nawałki wrócili do Zabrza bez punktów. W 71. minucie popisową akcję przeprowadzili wprowadzeni kilka minut wcześniej Marcin Kikut i Rafał Murawski. Ten pierwszy ładnie przedarł się prawym skrzydłem i wyłożył „Murasiowi” piłkę jak na tacy, a ten pewnym strzałem pod poprzeczkę dał Lechowi zwycięstwo.

Górnik przegrał pierwszy mecz w rundzie wiosennej, chociaż miał swoje okazję, żeby zdobyć bramki w Poznaniu.

Po porażce piłkarze z Zabrza ciągle zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę zagrają na własnym stadionie z Koroną Kielce.