Rozdaliśmy bilety na koncert Andrzeja Sikorowskiego

zal
Udostępnij:
Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza 31 stycznia 2011 na koncert Andrzeja Sikorowskiego. Mamy dla Was podwójne zaproszenia!

Płyta „Sprawa rodzinna” jest drugim z kolei krążkiem duetu Maja Sikorowska-Andrzej Sikorowski.

Pierwszy, zatytułowany „Kraków-Saloniki” rozszedł się w nakładzie 25 tys. egzemplarzy, dowodząc niesłabnącego zainteresowania piosenką literacką. Materiał „Sprawy rodzinnej” jest dziełem Andrzeja Sikorowskiego, lidera grupy POD BUDĄ, działającej na rynku od 32 lat.

Znajdują się w nim także niespodzianki w postaci debiutu kompozytorskiego Mai Sikorowskiej, udziału Grzegorza Turnaua czy Soni Bohosiewicz. Całość została świadomie zróżnicowana stylistycznie w myśl zasady, jaka zawsze przyświecała Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek, do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.

ANDRZEJ SIKOROWSKI

Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piosenki pisze od 40 lat. Lider zespołu POD BUDĄ, autor wszystkich jego tekstów, większości kompozycji.

Współpracuje także z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).
Ma w dorobku kilka płyt analogowych i kilkanaście kompaktowych, z których cztery uzyskały kolor platyny, a dwie – złota. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Przeboje: „Kap, kap płyną łzy”, „Ale to już było”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, nuci drugie pokolenie Polaków. Jest stałym felietonistą „Dziennika Polskiego”. Wcześniej pisał felietony dla „Przekroju” i „Hustlera”. Słuchaczom radiowej Jedynki jest także znany z audycji „Muzyczna plotka”, której był autorem. Od pięciu lat występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

MAJA SIKOROWSKA

Urodzona w 1980r w Krakowie. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną i liceum muzyczne w klasie fortepianu. Absolwentka krakowskiej AWF. Od siedmiu lat wokalistka zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, także w USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje także z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006 r. do Fryderyków oraz płyta z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”. „Sprawa rodzinna” to jej trzeci krążek.


W naszym konkursie pytaliśmy: Którą z płyt Andrzeja Sikorowskiego cenisz najbardziej i dlaczego?

Nagrodami w naszym konkursie były podwójne zaproszenia na koncert.

Bilety wygrali:

H. Światły

Odp."Najbardziej cenną dla mnie płytą Andrzeja Sikorowskiego,która daje wiele emocji i radości jest "Zmowa z Zegarem"
Wspaniała składanka,podsumowanie 40letniej twórczości Pana Andrzeja.
Z wielką przyjemnością słucha się tych sentymentalnych utworów bardzo prostych,a zarazem prawdziwych,skłaniających do refleksji.
Dla mnie właśnie ta płyta, tego Wielkiego Artysty jest najwspanialszym powrotem do przeszłości:)"

S. Chrosnik

Odp."W twórczości Andrzeja Sikorowskiego najbardziej bliska jest mi płyta "Pasjans na Dwóch" nagrana wspolnie z Grzegorzem Turnauem. Dlaczego? Dwa cudowne glosy, wspanaiale wspolbrzmiace, idealnie sie dopelniajace... miod dla uszu!
Czysta poezja..."

M. Piotrowska

Odp."Cenie płytę "Kraków-Saloniki” - muzyczny projekt Andrzeja Sikorowskiego i jego córki Mai. Tym razem lider grupy Pod Budą prezentuje się jako autor, kompozytor, akompaniator oraz partner wokalny. Płyta zawiera dziesięć jego premierowych piosenek, które uzupełniają dodatkowo oryginalne utwory greckie oraz kompozycja Seweryna Krajewskiego. Całość ma iście rodzinny charakter, jest sentymentalna i nastrojowa w warstwie literackiej oraz melodyjna i przebojowa. Album został zrealizowany przez Rafała Paczkowskiego i nagrany w towarzystwie czołowych krakowskich muzyków. Dodatkową ciekawostką jest udział w nagraniach piosenki Koledzy taty takich specjalnych gości jak Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau i Zbigniew Wodecki. W utworze Jakby z Louisem pojawia się również krakowska Jazz Band Ball Orchestra. Kraków-Saloniki to doskonały przykład przebojowej piosenki literackiej."

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym internautom pozostaje życzyć szczęścia w naszych kolejnych konkursach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie