Rozmowa z Arkadiuszem Piechem, strzelcem trzech bramek w meczu Legia - Ruch

Jacek Sroka
Arkadiusz Piech był najlepszym piłkarzem meczu Legii z Ruchu zaliczając swojego pierwszego hat-tricka w ekstraklasie bartek syta
- Jestem bardzo szczęśliwy. Tego hat-tricka wywróżyła mi narzeczona, która w sobotę rano przysłała mi sms-a, że mam strzelić trzy gole - mówił po meczu z Legią, strzelec trzech bramek dla Ruchu, Arkadiusz Piech.

Z Arkadiuszem Piechem z Ruchu, śląskim bohaterem kolejki, rozmawia Jacek Sroka.

W meczu z Legią zdobył pan swojego pierwszego hat-tric-ka w karierze. Gratulujemy.
Jestem bardzo szczęśliwy. Tego hat-tricka wywróżyła mi narzeczona, która w sobotę rano przysłała mi sms-a, że mam strzelić trzy gole. No to strzeliłem. Te bramki dedykuję jej oraz moim rodzicom.

Legia - Ruch 2:3. Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Co ciekawe te gole zdobył pan grając w nowych butach.
Pod koniec I połowy zobaczyłem, że pękły mi z boku stare buty. Szybko więc zmieniłem je na nowe, które kupiłem przed meczem już w Warszawie. Jak widać się przydały, bo właśnie w tych "nówkach" strzeliłem wszystkie trzy gole.

To był pana najlepszy mecz w karierze?
Do tej pory tak. Dla takich chwil warto grać w piłkę. Generalnie uważam jednak, że ten najlepszy mecz jest wciąż dopiero przede mną.

Legia - Ruch 2:3 [ZDJĘCIA]. Trzy bramki Arkadiusza Piecha dają zwycięstwo Niebieskim!

Początek spotkania wcale nie wskazywał na to, że tak się to wszystko potoczy...
Faktycznie, zaczęliśmy kiepsko i przegrywaliśmy 0:2. Bramka do szatni wlała w nas nadzieję, a trener Fornalik w przerwie dodatkowo nas zmotywował i po przerwie byliśmy zespołem lepszym od warszawian.

Przed spotkaniem Legii z Ruchem Canal+ transmitował mecz West Hamu z Manchesterem United, w którym "Czerwone Diabły" też przegrywały 0:2, ale wygrały dzięki hat-trickowi Wayne'a Rooneya. Od razu pojawiły się porównania pana do Ro-oneya, bo i sylwetka podobna i trzy strzelone gole...
To miłe, ale nie przesadzajmy. z takimi porównaniami.

Faktem jednak jest, że ma pan swój sposób na Legię.
Dobrze mi się gra przeciwko Legii. W ciągu ostatniego roku strzeliłem warszawianom już pięć bramek. Inna sprawa, że gra na takim stadionie jaki teraz jest na Łazienkowskiej, to prawdziwa przyjemność.