Ruch Chorzów wygrywa z Cracovią 1:0

Święto na Cichej. Ruch Chorzów pokonał Cracovie 1:0 po ...
Święto na Cichej. Ruch Chorzów pokonał Cracovie 1:0 po ... Jacek Tomaszewski
Święto na Cichej. Ruch Chorzów pokonał Cracovie 1:0 po kapitalnym strzale Andreja Komaca.

Na stadionie przy ulicy Cichej zabrakło dziś kompletu, ale kibice którzy przyszli na mecz wierzyli w zwycięstwo swoich podopiecznych. Na pierwszą bramkę nie musieli zbyt długo czekać. W 13 minucie po kapitalnym podaniu Wojciecha Grzyba do Andreja Komaca, który uderzył z pierwszej piłki było 1:0. Kibice na trybunach szaleli z radości.

Do końca pierwszej połowy Ruch przeważał na boisku ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie Cracovia zaczęła częściej atakować bramkę Niebieskich. - Nie mieli nic do stracenia, musieli się otworzyć a my postanowiliśmy zagrać z kontry - mówił po meczu Wojciech Grzyb. Bramki nie udało się zdobyć choć w doliczonym czasie gry kapitalną szarżą popisał się Maciej Pulkowski. Minął dwóch obrońców Cracovi i mocno strzelił na bramkę, niestety piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w poprzeczkę. W 92 minucie Pulkowski ponownie próbował akakowac bramkę rywala. Bezskutecznie.

- Trzeba było się mocno postarać aby wygrać. Jesteśmy zadowoleni, bo dorobek punktowy na wiosnę jest pokaźny - powiedział po meczu trener chorzowian Waldemar Fornalik.