Ruch Radzionków 3:1 Górnik Łęczna. Kolejne zwycięstwo Ruchu u siebie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ivan
Arkadiusz Ławrywianiec, Dziennik Zachodni
Szóste zwycięstwo na własnym obiekcie odniósł Ruch Radzionków. Po bramkach Wachowicza, Sukera i Rockiego "Cidry" odprawiły z kwitkiem Górnika Łęczna. Zobacz zdjęcia!

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście z Łęcznej, którzy niespodziewanie, już w trzeciej minucie spotkania, wyszli na prowadzeie. Adrian Paluchowski w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał Seweryna Kiełpina.

Pięć minut później wyrównał Marcin Wachowicz, który płaskim strzałem skutecznie wykończył akcję, po podaniu Miłosza Przybyckiego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa gry.

Gospodarze decydujące ciosy zadali w samej końcówce spotkania. Najpierw w 79 miucie, strzałem głową, gola strzelił Marek Suker. A na dwie minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Piotr Rocki. Zawodnik pojawił się na murawie niespełna 100 sekund wcześniej.

Dla ekipy z Radzionkowa było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Ruch Radzionków 3-1 Górnik Łęczna
Marcin Wachowicz 9, Marek Suker 79, Piotr Rocki 88 - Adrian Paluchowski 3

Ruch: Seweryn Kiełpin - Wojciech Mróz, Kamil Szymura, Jan Beliancin, Marcin Kowalski - Miłosz Przybecki (86 Piotr Rocki), Paweł Giel, Marcin Dziewulski, Tomasz Foszmańczyk, Dawid Jarka (74 Mateusz Cieluch) - Marcin Wachowicz (46 Marek Suker).

Górnik: Sergiusz Prusak - Adrian Bartkowiak, Wallace, Paweł Magdoń, Krzysztof Kazimierczak - Eivinas Zagurskas, Radosław Bartoszewicz, Rafał Niżnik, Adrian Paluchowski (70 Kamil Stachyra) - Grzegorz Szymanek (74 Nildo), Tomas Pesir.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 1000.
Żółte kartki: Dziewulski, Suker - Zagurskas, Stachyra.