Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Kampania ekologiczna
„Rower pomaga” w bielskiej świetlicy

Dwa świetne rowery kupione dzięki akcji „Rower pomaga” trafiły do młodych ludzi, którymi zajmuje się oddział Towarzystwa Psychoprofilaktycznego w Bielsku-Białej. Na razie rowery są w klubie dla dzieci i młodzieży przy ul. Komorowickiej 122, ale latem na pewno będą służyć podczas zabaw na świeżym powietrzu. Klub jest miejscem, które powstało dzięki projektowi „Ulica Kreatywna” jako część działań prowadzonych przez bielski oddział Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. Oddział powstał w 1998 r. z inicjatywy mgr Kingi Sowińskiej-Klimy i zespołu przez nią kierowanego. Zajmuje się m.in. pracą z dziećmi i ich rodzinami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, organizowaniem kompleksowego systemu szkoleń i wsparcia niespokrewnionych rodzin zastępczych, szkoleniem wolontariuszy oraz aktywizacją osób starszych 60+.

Fundusz dla regionu
„Odpalono” odpylanie w żywieckiej kotłowni

Zakończono rozbudowę instalacji odpylania spalin w Kotłowni Rejonowej „Pod Grapą” w Żywcu. W uroczystym oddaniu do użytku zmodernizowanych urządzeń uczestniczyła Agnieszka Kostempska, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Katowicach. Fundusz dofinansował inwestycję w formie pożyczki przekraczającej milion złotych. Koszt inwestycji wyniósł prawie milion 700 tys. zł. Unowocześniono instalację odpylania spalin kotłów opalanych węglem. W efekcie, zmniejszy się emisja pyłu. Dzięki dodatkowemu filtrowi wzrośnie sprawność odpylania całego układu. Warto również przypomnieć, że od tego roku dopuszczalna zawartość pyłu w spalinach jest czterokrotnie niższa niż była w latach ubiegłych.

Fundusz nagradza pasjonatów ekologii
„Zielone czeki” są dla ludzi o zielonych sercach. Znasz takich? To zgłoś, bo startuje edycja 2016!

Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji „Zielonych czeków” - prestiżowej nagrody przyznawanej z okazji Dnia Ziemi. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjął regulamin konkursu oraz powołał Kapitułę nagrody. „Zielone czeki” to nagroda dla osób wyróżniających się w działalności proekologicznej na terenie naszego województwa. Pierwszy raz „Zielone czeki” zostały przyznane w 1994 r. Prawo zgłaszania kandydatów do tej honorowej, ale i wymiernej finansowo nagrody przysługuje samym kandydatom oraz: Komisji Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Województwa Śląskiego, instytucjom ochrony środowiska z terenu województwa śląskiego, organizacjom pozarządowym o charakterze regionalnym, szkołom wyższym i instytucjom naukowym, izbom gospodarczym, a także Klubowi Publicystów Ochrony Środowiska EKOS. Zgłoszenie kandydata musi zawierać wypełniony wniosek wraz z uzasadnieniem. Dokumenty można już składać w kancelarii WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 z dopiskiem: „Zielony czek”. Laureatów wyłoni kapituła, natomiast nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali. Szczegóły oraz terminy są na stronie internetowej Funduszu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto