Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Rowerowa akcja „arki”
Milion kilometrów „w kołach” i jadą dalej!

Udało się! Uczestnicy akcji Rower Pomaga przejechali już ponad 1 milion rowerowych kilometrów oraz przyczynili się do ograniczenia emisji CO2 o ponad 250 tysięcy kg. W akcji brało udział ponad 23 tysiące osób. A co najważniejsze - organizatorzy, czyli Fundacja Ekologiczna ,,Arka”, będą mogli dzięki temu rozdać 50 rowerów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Rowery już powoli trafiają do dzieciaków. To świetna informacja. A kolejna dobra jest taka, że akcja się nie kończy, jak mówią jej pomysłodawcy - „jedziemy dalej”. Kolejne 10 rowerów dokładają „do puli” Lasy Państwowe i firma Murapol SA. Jak dołączyć do akcji? Wystarczy jechać i wpisywać przejechane na rowerze kilometry na www.rowerpomaga.pl.

Między nami - funduszami
Program unijny 2020 w planie i „na tapecie”

W województwie łódzkim odbył się Konwent Prezesów Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot przedstawił prezentację na temat POIiŚ 2014-2020, a także propozycje uproszczeń we wdrażaniu tego programu i zaangażowania funduszy w jego realizację. (MG)

Fundusz dla regionu
Dla samorządów dotacji nie zabraknie!

Niedawno odbyły się konwenty wójtów i burmistrzów powiatów żywieckiego oraz częstochowskiego. Prezes Andrzej Pilot oraz przedstawiciele katowickiego WFOŚiGW uczestniczyli w tych spotkaniach, przedstawiając możliwości finansowania zadań proekologicznych realizowanych przez samorządy. To ważne, bo stanowią one ok. 30 proc. beneficjentów Funduszu.

Kampania ekologiczna
Jedenaście wyjątkowych rzek walczy o tytuł najpiękniejszej i najbliższej ludziom. Głosuj!

Głosowanie na Rzekę Roku 2016 trwa już od paru dni, ale do finału jeszcze daleko. Warto więc poznać kandydatki,klikając na stronę: www.zaadoptujrzeke.pl. Są tam (w kolejności alfabetycznej): Biała Przemsza, Bzura w Sochaczewie, rzeka Chróścinka; Czarna Hańcza, Obra, Odra w Opolu, Słupia w Słupsku, Sumina na terenie gminy Lyski, Wiar oraz Wisła „razy dwa” - w Bydgoszczy i na terenie gminy Słubice. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu „Zaadoptuj rzekę”, a rzeka, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie tytuł i nagrodę - statuetkę Rzeki Roku dla zgłaszającego oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka płynie. Ambasadorką konkursu jest znana podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska. - Dzięki konkursowi poznajemy rzeki, które są cenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania głosu na jedną z nich - mówi Paweł Grzybowski, koordynator projektu z Klubu Gaja. Która rzeka wygra? Wszystko w Waszych rękach! Głosować można jeszcze długo, bo do 29 września na stronie www.rzekaroku.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto