Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Informacja o dotacjach
Wiedzą już, jak starać się o unijne pieniądze

W siedzibie WFOŚiGW w Katowicach odbyły się spotkania z przedstawicielami Subregionu Północnego, Południowego oraz Zachodniego naszego województwa, dotyczące zagospodarowania pieniędzy unijnych, w przypadku potencjalnych oszczędności. Przedstawiciele Funduszu poinformowali także o zasadach udzielania wsparcia kierowanego do przedsiębiorstw ciepłowniczych. (MG)

Fundusz dla regionu
Woda uzdatniona, można spokojnie pić!

Otwarto Stację Uzdatniania Wody w Suminie. Inwestycja została dofinansowana przez Fundusz pożyczką w wysokości ponad 1,5 mln zł. Teraz już mieszkańcy trzech sołectw - Sumina, Lyski i Bogunice będą mieli wystarczającą ilość wody na zaspokojenie swoich potrzeb życiowych oraz gospodarczych.

Alarm smogowy trwa!
Rosną ambasadorzy czystego powietrza

Katowicki Alarm Smogowy oraz Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum zorganizowali dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach warsztaty o odnawialnych źródłach energii i czystym powietrzu. Rośnie pokolenie ambasadorów czystego powietrza. Grupa kilkunastu uczniów miała okazję posłuchać wykładu o negatywnych skutkach smogu, jak również o działaniach na rzecz czystego powietrza, które należy podejmować. Dzieci dowiedziały się, że oddychając katowickim powietrzem, wdychamy rocznie tyle rakotwórczego benzoapirenu, ile jest w 2580 papierosach. Uczniowie zwiedzili także biurowiec pasywny, gdzie mogli zobaczyć oraz poznać zasady działania pompy ciepła i ogniwa fotowoltaicznego.

Kampania ekologiczna
Rzeki zaadoptowane, nagrody rozdane. Razem z dzieciakami cieszą się pani Monika i pan Jacek!

Konkurs Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę” zachęca do ochrony rzek, podejmowania ciekawych inicjatyw społecznych, poznawania szlaków wodnych i promowania zdrowego stylu życia. Najaktywniejsi uczestnicy zostają nagrodzeni. W tym roku, akurat na Śląsk „popłynęło” mnóstwo wyróżnień. W kategorii „za najciekawsze działania dotyczące oszczędzania wody”, pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 16 w Rybniku, w której uczniowie zaczęli oszczędzać wodę opadową i wykorzystują ją do podlewania roślin. W kategorii „za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników”, jurorzy nagrodzili również Rybnik - Gimnazjum nr 6 zdobyło uznanie za zaadoptowanie rzeki Rudy oraz zaangażowanie do tego przedsięwzięcia uczniów pozostałych rybnickich szkół, rodziców i mieszkańców miasta. Wśród zwycięzców w kategorii „najciekawsze przeprowadzenie działań” znalazły się Tychy, a konkretnie - Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród”. I jeszcze wyróżnienia specjalne dla SP nr 17 w Katowicach oraz państwa Moniki i Jacka Parisów z Mysłowic. Nagrodami są pamiątkowe statuetki Kryształowej Kropli i tablice informacyjne - Znaki Wodne (dla instytucji biorących udział w konkursie. Jeśli jeszcze nie dotarły do laureatów, spodziewajcie się ich w grudniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto