MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Nowy program nfośigw
Narodowy chce wydać 200 mln zł na REGION

Ruszył nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej REGION. Od lutego do 29 września br. NFOŚiGW przyjmuje wnioski w ramach programu „SYSTEM - wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2) REGION”. Planowana łączna alokacja pieniędzy na ten rok to 200 mln zł, w tym dla funduszu podstawowego - 50 mln zł, dla zobowiązania wieloletniego „OZE i efektywność energetyczna” - 116 mln zł, a dla zobowiązania wieloletniego „Gospodarowanie odpadami” - 34 mln zł. Dofinansowywanie w ramach programu REGION obejmie wszystkie typy projektów dotyczących ochrony środowiska lub gospodarki wodnej ujęte w planach działalności wojewódzkich funduszy, w formie preferencyjnej, nisko oprocentowanej pożyczki. Więcej na: www.nfosigw.gov.pl

Pokonkursowa wystawa
Jak dzieciaki widzą zwierzęta? Kolorowo!

Konkurs plastyczny „Zwierzę nie jest rzeczą” po raz pierwszy wyszedł poza Mysłowice i był skierowany do dzieci z całego województwa. A dzieci chętnie wzięły w nim udział. Wpłynęło ponad 170 prac plastycznych, a ich poziom przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów, dlatego jurorzy zdecydowali się przyznać aż piętnaście pierwszych miejsc. Warto wybrać się na wystawę i zobaczyć prace. Przez najbliższe dni można je podziwiać w galerii Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Później barwna wystawa zaprezentowana zostanie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Tegorocznej edycji konkursu patronowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, która ufundowała także nagrody dla uczestników konkursu.

II dzień zrównoważonego piękna w polsce
Fryzjerzy na drzewa, czyli zbiórka i sadzenie, żeby również w Beskidach było więcej tlenu

Według ekologów w ciągu minuty znika las o powierzchni 36 boisk piłkarskich. Czy na pewno nic nie da się z tym zrobić? Możemy zacząć od zadbania o przestrzeń wokół nas i sami zasadzić drzewa. Tak jak fryzjerzy współpracujący z włoską marką kosmetyków Davines. W minioną sobotę zaczęli akcję zbierania pieniędzy na zakup sadzonek. Drugim krokiem będzie zasadzenie drzew. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Klubem Gaja. - Drzewa produkują tak ważny dla nas tlen. Niby to oczywiste, a jednak nieustannie dowiadujemy się o zniszczeniach lasów - mówi Marek Graniszewski, przedstawiciel Davines w Polsce. - Postanowiliśmy wnieść wkład w ratowanie drzew, a przy okazji popularyzować proekologiczne postawy - dodaje. Stąd pomysł na akcję Dzień Zrównoważonego Piękna, która na świecie odbywa się od lat pod nazwą Sustainable Beauty Day. W Polsce zorganizowana została po raz drugi. Na razie zbierano w salonach fryzjerskich datki na sadzonki. Fundusze zebrane w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, we Włoszech czy na Madagaskarze. I w Polsce - w Beskidach. Sadzenie drzew w kwietniu. Dołączymy do krajów, które „zrzucają się” co roku na nowy las równy powierzchni 350 boisk piłkarskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto